VIDEO/ Policia publikon pamjet nga operacioni në kampin e MEK! Momenti kur djegin shkresa, ja salla me kompjutera

Policia e Shtetit publikon pamjet e operacionit të kontrollit të nisur sot në mëngjes në kampin e muxhahedinëve në Manëz të Durrësit.

Fillimisht siç deklaroi drejtori i Përgjithshëm i Policisë Muhamed Rrumbullaku para se të nisnin operacionin janë takuar me drejtuesit e kampit të cilët fillimisht kanë rënë dakord për kontrollin.

Është hapur dera dhe dhjetra makina të policisë kanë hyrë në rezidencën.

Por në momentin kur kanë nisur kontrollet dhe janë identifikuar godinat ku kanë qenë serverat me kompjutera ka nisur rezistenca e dhunshme nga muxhahedinët ndaj policisë. Duke bllokuar makinat madje duke ushtruar dhunë.

Nga pamjet me dron janë fimuar dhe disa pesona që tentojnë të asgjësojnë dokumente si dhe godinat ku ishin vendosur serverat dhe ishin plot me kompjuter.


Lajmi kryesor:

Me urdhër të SPAK, policia zbarkon në kampin e MEK në Durrës! U gjet një qendër serverash që kryenin sulme kibernetike në institucionet e huaja (VIDEO)


S.G/SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Sali Berisha mbetet “non grata” në Britani! Reagimi i ish kryeministrit pasi humbi gjyqin në Londër

Sali Berisha mbetet “non grata” në Britani! Reagimi i ish kryeministrit pasi humbi gjyqin në Londër