Politika e ndarë edhe në kremtimet për 110 vjetorin e pavarësisë, deputeti i PD: Nuk mund t’i bashkohemi qeverisë që ka shpopulluar vendin

 

Edhe në këtë 110 vjetor, politika shqiptare ka qenë e ndarë në kremtimet për festën e pavarësisë në Vlorë. Deputetë dhe përfaqësues të partisë Demokratike kanë mbajtur homazhe pranë varrit të Ismail Qemalit në Vlorë.

Deputeti i PD, Bujar Leskaj ka theksuar rëndësinë e kësaj dite ku të gjithë i përkulen me nderim burrit të lartë të shtetit shqiptar. Sa i përket ndarjes së politikës në kremtime, Leskaj deklaroi se PD nuk mund t’i bashkohej qeverisë që për 10 vite ka shpopulluar vendin dhe ka shkaktuar humbjen e integritetit të shqiptarëve.


Lajmi kryesor:

110-vjetori i Pavarësisë, ngrihet flamuri në Vlorë! Bëhen bashkë krerët më të lartë të shtetit shqiptar dhe Kosovës! Begaj: Bashkë drejt rrugëtimit në BE


B.V/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Tërmet 7.4 ballë në kufirin mes Turqisë dhe Sirisë! Deri tani 190 viktima dhe mbi 440 të plagosur (VIDEO+ FOTO)

Tërmet 7.4 ballë në kufirin mes Turqisë dhe Sirisë! Deri tani 190 viktima dhe mbi 440 të plagosur (VIDEO+ FOTO)