Polonia dhuron  2.7 milionë euro! Greqia 2.5 milionë euro dhe do të ndërtojë 200 shtëpi (VIDEO)

Polonia dhuron  2.7 milion euro, ndërsa Greqia 2.5 mln euro.

"Polonia do të japë 2.7 milion euro. Shpresoj që kontributi të ndihmojë Shqipërinë në rindërtim", tha ministri i jashtëm polak.

'Greqia solli 43 persona që dhanë ndihmën e shpejtë, 60 inxhinjerë për kryeninspektimin e ndërtesave. Sot do të dhurojmë 2.5 milionë euro dhe një sërë projektesh në lidhje me informimin mbi lëkundjet sizmike, trajnim për inxhinjerët, si dhe projekte të tjera përktëse, gjithashtu të jemi në rugën e dudhur të ndërtimit të 200 shtëpive", është shprehur Dendiaz.


Lajmi kryesor:

Konferenca e donatorëve 'Bashkë për Shqipërinë' 1.15 miliardë € për rindërtimin pas tërmetit, prej tyre 300 mln € grante (dhuratë)! /VIDEO


B.K./E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të caktohet një tjetër fashë orari ku të dalin vetëm të moshuarit?