'Praktikoni joga për të luftuar stresin...' horoskopi për ditën e sotme

'Praktikoni joga për të luftuar stresin...' horoskopi për ditën e sotme

Foto ilustruese

Dashi

Të lindur më: 21 Mars - 19 Prill

Shmangni stresin për një ditë të lumtur. Mos shpenzoni shumë për t’u bërë përshtypje të tjerëve. I dashuri juaj mund t’ju befasojë me diçka të bukur. Ditë e mirë për punën.

Demi

Të lindur më: 20 Prill - 20 Maj

Investimi në lidhje me vendbanimin tuaj do të jetë fitimprurës. Një kontakt i vjetër mund të krijojë probleme. Qëndrimi juaj i ashpër mund të ndikojë në marrëdhënien tuaj.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj - 20 Qershor

Mund të shëroheni nga sëmundja. Mos shpenzoni shumë para për argëtim. Natyra juaj e zgjuar do të ndriçojë mjedisin përreth jush. Ditë e madhe arritjesh. Kujdesuni për kolegët që mund të priren të jenë me humor.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor - 22 Korrik

Meqenëse Hëna është në Dash, ekziston mundësia që të mblidheni në shtëpi në mbrëmje. Do të dëshironi të ndani çështjet me gruan tuaj. Jeta juaj bashkëshortore do të lulëzojë nëse kaloni pak kohë me të.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik - 22 Gusht

Shmangni marrjen e një diete të pasur dhe të lartë me kolesterol për të ruajtur shëndetin fizik. Ka të ngjarë të merrni fitime financiare nga xhaxhai i nënës ose gjyshërit.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht - 22 Shtator

Ju këshillohet të praktikoni meditim dhe joga për të luftuar stresin mendor. Ka të ngjarë të merrni disa lajme të mira në lidhje me karrierën e fëmijëve tuaj. Do të kaloni kohë argëtuese me miqtë në mbrëmje.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator - 22 Tetor

Sjellja juaj simpatike do të tërheqë vëmendjen e të gjithëve. Një përmirësim në gjendjen tuaj financiare është pothuajse i sigurt. Duhet të shmangni çështjet e diskutueshme që mund të shkaktojnë debate me të dashurit tuaj.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor - 21 Nëntor

Nevojat e të tjerëve do të ndërhyjnë në dëshirën tuaj për t’u kujdesur për veten. Ju mund të zotëroni një shumë të mirë parash dhe të merrni paqe mendore. Do të kishit shumë gjëra të rreshtuara dhe mund të përballeni me probleme për të vendosur se cilat të ndiqni.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor - 21 Dhjetor

Ka të ngjarë t’i impresiononi njerëzit rreth jush me këndvështrimin tuaj pozitiv dhe besimin. Çështjet monetare mund të shkaktojnë mosmarrëveshje në familjen tuaj. Duhet të shmangni një situatë të tillë duke u konsultuar me familjarët përpara se të merrni ndonjë vendim për çështje financiare.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor - 19 Janar

Gjendja juaj shëndetësore do mbetet e mirë, gjë që do ju mbajë aktivë dhe energjikë. Ju mund të diskutoni çështje financiare dhe planet e ardhshme të kursimeve me bashkëshortin tuaj.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar - 18 Shkurt

Këshillohet që të bëni përpjekje të shumta për improvizimin e personalitetit tuaj. Nënshkrimi i kontratave të reja mund t’ju duket shpërblyese, por mund të mos sjellë përfitime të dëshiruara.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt - 20 Mars

Të qenit optimist rrit besimin dhe fleksibilitetin, por në të njëjtën kohë duhet të largoheni nga emocionet negative si frika, urrejtja, xhelozia dhe hakmarrja. Kërkoni bekimet e anëtarëve të moshuar në familjen tuaj përpara se të largoheni nga shtëpia juaj.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A është Shqipëria në rrugën e duhur pas 110 viteve pavarësi?×

Lajmi i fundit

Autorët e traditës dhe urat e brishta për te lexuesi! Kulla: ‘Fishta’ i rimëkëmbur, prej ribotimeve e studimeve

Autorët e traditës dhe urat e brishta për te lexuesi! Kulla: ‘Fishta’ i rimëkëmbur, prej ribotimeve e studimeve