Prefekti i Qarkut Tiranë: Situata në kryeqytet në normalitet të plotë dhe pa asnjë problem

1638217841_1638205517Sequence0300004117Still039.jpg

Institucioni i Prefektit të Qarkut Tiranë njofton se situata në kryeqytet në normalitet të plotë dhe pa asnjë problem, si edhe së bashku me strukturat e Mbrojtjes Civile dhe drejtoritë operacionale që veprojnë në raste emergjente, po monitorojnë në mënyrë të vazhdueshme situatën në të gjithë territorin. 

Njoftimi i plotë
Gjatë ditës së sotme, datë 29.11. 2021, në teritorin e Qarkut Tiranë ka pasur shira të vazhdueshëm, ku herë herë kanë qenë me intesnitet të lartë. Institucioni i Prefektit të Qarkut Tiranë, në bashkërendim me gjith strukturat e Mbrojtjes Civile të 5 Bashkive  dhe drejtorit operacionale që veprojnë në raste emergjente, ka monitoruar në mënyrë të vazhdueshme situatën në të gjithë teritorin. 

Si rezultat
Deri në këto momente, gjendja në të gjithë qarkun është në normalitet të plotë: 

-    Nuk ka pasur as një problematikë në gjithë infrastrukturën rrugore si për raste rrëshqitjesh dherash ashtu dhe për raste grumbullime ujrash.

-    Situata e Energjisë  Elektrike në gjitha zonat ka qenë pa as një problem.

-    Probleme me ujin e pijshëm nuk ka pasur. 

-    Problematika në komunitet nuk ka pasur 

Pra situata në gjith teritorin e Bashkisë Tiranë me gjithë shirat e vazhdueshëm të rëna gjatë gjith ditës, ka qenë në normalitet të plotë, pa as një problem  Institucioni i Prefektit së bashku me strukturat përgjegjëse të 5 Bashkive,  vijon monitorimin në gjithë teritorin për të bërë të mundur vazhdimësinë e normalitetit në gjithë treguesët  pamvarësisht kushteve të përkeqësuara të motit.

Ju Faleminderit.


Lajmi kryesor:

Moti i keq 'mbërthen' Shqipërinë! Vjosa e Shkumbini dalin nga shtrati dhe shkaktojnë përmbytje! Ministria e Mbrojtjes: Ja qarqet më problematike


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Integrimi në BE, a duhet të ndahet Shqipëria nga Maqedonia e Veriut?×

Lajmi i fundit

John

Pas përjashtimit të Spahos, Salianji caktohet drejtues politik i qarkut të Korçës për PD-në