Prej 6 vitesh kishte ngujuar gruan dhe fëmijët e tij, ‘ekstremisti’ fetar i arrestuar në Tiranë ‘terrorizoi’ 5 Majin me breshëri automatiku në 2013-tën

Prej 6 vitesh kishte ngujuar gruan dhe fëmijët e tij, ‘ekstremisti’ fetar i arrestuar në Tiranë ‘terrorizoi’ 5 Majin me breshëri automatiku në 2013-tën

Foto ilustruese

‘Radikalisti fetari’, Xherxh (Gjergj) Laçi i cili ditën e sotme u arrestua për ngujimin e dy fëmijëve dhe gruas së tij për shkak të bindjeve radikale, mësohet se në 2013-tën kishte qëlluar me breshëri automatiku në zonën e 5 Majit.

Për ngjarjen e ndodhur, Laçi u arrestua dhe më pas u dënua për veprën penale të “prishjes së qetësisë publike” dhe “armëmbajtje pa leje”.


Lajmi kryesor:

Tiranë/ Ngujoi dhe rrahu për 6 vite gruan dhe fëmijët, arrestohet ekstremisti fetar! Fqinjët: Ishte i frikshëm, dilte nga banesa vetëm për t'u falur (VIDEO)


K.T./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që ndërkombëtarët të ushtrojnë më shumë presion ndaj Serbisë?×

Lajmi i fundit

'112' - Ekskluzive/ 'Tempulli', pamjet hap pas hapi të arrestimeve të shpërndaresve të drogës pranë shkollave (Video)

'112' - Ekskluzive/ 'Tempulli', pamjet hap pas hapi të arrestimeve të shpërndaresve të drogës pranë shkollave (Video)