Premtimi i Ramës në Korçë: Maternitet të ri dhe stadium modern

Kreu i qeverisë Edi Rama premtoi në Korçë ndërtimin e një materniteti të ri, por edhe të një stadiumi modern. "Do fillojmë ndërtimin e stadiumit të Kukësit. Pas Tiranës, Shkodrës dhe Elbasanit, do kemi edhe Kukësin me stadium. Ju jeni me fat se duke pasur Elisën deputete, e cila ka dobësi të veçantë për Skënderbeun ka mundësi që pas Kukësit ta ketë radhën stadiumi Skënderbeut. Kemi një plan për rindërtimin e stadiumit. Korça e meriton dhe nuk mundet dot që në gjithë këtë moderinizim, ne të lëmë akoma për një kohë të gjatë stadiumin në atë gjendje që është, që është qesharak. Do investohemi seriozisht për të bërë një stadium model të standardeve të sijes që është vendosur këtu, për çdo ndërtim të ri që bëhet në Korçë", tha Rama.  


Lajmi kryesor:

Rama konfirmon në Korçë rikandidimin e Sotiraq Filos, flet edhe për debatet me PD e LSI: Kuvendi, kasolle qensh


  • Sondazhi i ditës:

    A po zbatohen masat anti-COVID në zonat bregdetare?×

Lajmi i fundit

John

Kosovë/ 250 raste të reja dhe 7 të vdekur nga COVID-19 gjatë 24 orëve