Premton rritje të pagës minimale, Rama ‘tallet’ me Bashën publikon videon me Mr. Bean

Kryeministri Edi Rama dhe kreu i PD-së Lulzim Basha

Kryeministri Edi Rama, përmes një postimi në rrjetin e tij social Instagram ka ironizuar kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha për premtimet e tij lidhur me rritjen e pagës minimale.

Përmes videos Rama na kujton premtimet e Bashës, për rritjen e pagës minimale ku fillimisht ka thënë se ajo do të rritet në 32 mijë lekë te reja, ndërkohë së fundmi e ka ndryshuar këtë shifër në 36 mijë lekë të reja.

Në videon e postuar herë pas here shfaqet edhe personazhi i njohur humoristik Mr. Bean duke e bërë atë edhe me ironike.

 

J.GJ./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Figura të reja dhe lidershipi i partisë në zonë rreziku/ A ka zgjedhur PS strategjinë e duhur për siguruar një tjetër mandat?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Ndihma më e madhe kundër varfërisë, Pelosi: Dhoma e Përfaqësuesve do të votojë brenda së mërkurës paketën prej 1.9 milionë dollarësh