Premtonte viza për në SHBA dhe hiqej si agjente e INTERPOL-it, kapet mashtruesja në Lezhë

LEZHE-Pas denoncimeve, policia ka arrestuar një 48-vjeçare, e cila premtonte viza për në SHBA duke u hequr si agjente e INTERPOL-it duke u marrë shuma nga 3-8 mijë euro. E arrestuara është Pranvera Stojani 48 vjeçe, banuese në Lezhë, ndërsa u mori 11 mije euro dy personave.

Policia thekson se nëpërmjet mashtrimit, Stojani u ka marrë 2 personave të cilët kanë bërë kallëzim ndaj saj 3 dhe 8 mije euro, me premtimin për t'u dhënë vizë amerikane pasi u ishte prezantuar si punonjëse e INTERPOL-it.

Pas kallëzimit policia nisi hetimet duke arrestuar 48-vjeçaren, e cila tashmë akuzohet për mashtrim. Materialet proceduriale iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprën penale "Mashtrimi" parashikuar nga neni 143/2 i Kodit Penal.

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?×

Lajmi i fundit

Shkatërrohet grupi kriminal në Greqi, në pranga edhe policja që spiunonte operacionet te kreu i bandës

Shkatërrohet grupi kriminal në Greqi, në pranga edhe policja që spiunonte operacionet te kreu i bandës