Premtuan se do t’i fusnin djalin në punë një qytetari në këmbim të votave, nis hetimi për dy punonjëse të Zyrës së Ndihmës Ekonomike në Këlcyrë

Premtuan se do t’i fusnin djalin në punë një qytetari në këmbim të votave, nis hetimi për dy punonjëse të Zyrës së Ndihmës Ekonomike në Këlcyrë

Komisariati i policisë në Gjirokastër

Dy punonjëse të Zyrës së Ndihmës Ekonomike në Këlcyrë janë shoqëruar nga policia pas një denoncimi të bërë nga qytetari A.B, i cili pretendon se punonjëset i kanë ofruar vend pune për djalin e tij në këmbim të votave.

Pas shoqërimit në komisariat dhe kryerjes së veprimeve proceduriale, ka nisur hetimi për 53 vjeçaren D.A dhe R.F 40 vjeçe.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Gjirokastër, për veprime të mëtejshme.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja për Ukrainën, e drejtoi si duhet Rama KS të OKB?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Liverpool dhe Roma tri pikë me vuajtje në transfertë, Panathinaikos befason Villarrealin në Europa League (Rezultatet)

GOLAT/ Liverpool dhe Roma tri pikë me vuajtje në transfertë, Panathinaikos befason Villarrealin në Europa League (Rezultatet)