Po ngjitej në mal me shokët, rrëshqet dhe humb jetën 19 vjeçari shqiptar në Itali

Marinel Senka

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në malin Marmagna në Itali, ku 19 vjeçari me origjinë shqiptare Marinel Senka humbi jetën, gjatë një shëtitjeje nga e cila nuk u kthye më kurrë.

Sipas mediave italiane, i riu shqiptar dhe 2 miqtë tij u nisën drejt Marmagna për alpinizëm, por fatkeqësisht ai rrëshqiti, ra në një grykë mali, duke humbur kështu tragjikisht jetën.

Ngjarja e rëndë ndodhi në sytë e miqve të tij të cilët lajmëruan menjëherë autoritetet dhe familjarët për lajmin e hidhur.

Ekipi i shpëtimit edhe për shkak të kushteve të vështira atmosferike ka fluturuar mbi zonë për rreth 1 ore për të gjetur trupin e Marinelit.

Kjo është vdekja e tretë e shënuar përgjatë 2 javët fundit në alpet italiane.  

J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Të dielën zgjedhjet, cila prej partive politike bëri fushatë më të mirë dhe bindëse?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Fotot+Video/ Rama miting përmbyllës në Durrës, stadiumi ‘Niko Dovana’ tejmbushet nga mbështetësit, trafik i rënduar në Sukth