Presidenca i përgjigjet Ballës: Halli yt është tek projektligji që do të kthejmë nesër

Presidenca i përgjigjet Ballës: Halli yt është tek projektligji që do të kthejmë nesër

Presidenca i është përgjigjur Sekretarit të Përgjithshëm të PS, Taulant Balla duke thënë se ditën e nesërme do të kthejë një tjetër ligj pas atij që ktheu ditën e sotme. Kujtojmë që ditën e sotme Meta ktheu pas ndryshimet në Kodin Penal, ndërsa Balla deklaroi se ndryshimet e miratuara nuk mund të ndalohen nga Meta. Ky i fundit sipas Ballës vërtetoi se është penguesi kryesor dhe po privon shqiptarët nga e drejta për të qenë të mbrojtur nga rastet e abuzimeve me produktet ushqimore por jo vetëm.

Ndërsa presidenca me anë të zëdhënësit, Tedi Blushi shkruan se Ballës nuk i dhimbsen policët.

Reagimi i zëdhënësit të Metës, Tedi Blushi:

Që t’i dhimbsen policët Tao Taos, kjo është një shaka që përmbys së qeshuri të gjithë pushuesit në plazh, të cilët e dinë veprimtarinë e tij plot bëma kundër ligjit dhe në shërbim të të fortëve.

Presidenti i ka vlerësuar qëllimet pozitive të ligjit në parim, por i ka rikthyer ndryshimet e propozuara në Kodin Penal për t’u bërë përmirësimet e domosdoshme për zbatim efikas.

Në kushtet kur Tao Tao drejton opozitën në Parlament dhe kur Tao Taot kanë bllokuar prej dy vitesh Gjykatën Kushtetuese, është detyrë e Presidentit të shqyrtojë me rigorozitet maksimal çdo ligj, me qëllim përmirësimin e tyre si në rastin konkret.

Por halli kryesor i Tao Taove nuk është ky projektligj, por projekligji tjetër që është kthyer dhe që do publikohet nesër.

Pakica që nuk njeh rotacion, jo vetëm që nuk ia prish pushimet malore Presidentit me kërcënimet e saj të lodhura, por e frymëzon për të ngjitur maja më të larta në ditët që vijnë.

Ndërsa përsa i takon shtatorit, Presidenti është besimplotë se do ta gjejë në Majën më të lartë, atë të Korabit.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • www.youngtribune.com: 07/08/2019 10:38

  Nje president me deshperak nuk kemi pare ndonjehere. Ilir Meta shko merr LSI dhe te shohim a e mund dot Ramen me vote apo jo.

  Përgjigju
 • O tej: 06/08/2019 23:11

  Mos thyej qafen maleve e vate ne nuk do na hahet buka fare

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Godina në Pejë mbulohet nga flakët, deri më tani 8 persona janë dërguar në spiatal për probleme me frymëmarrjen

Godina në Pejë mbulohet nga flakët, deri më tani 8 persona janë dërguar në spiatal për probleme me frymëmarrjen