Presidenti Begaj në Kosovë, nesër takim ‘kokë më kokë’ me Vjosa Osmanin

Presidenti Begaj në Kosovë, nesër takim ‘kokë më kokë’ me Vjosa Osmanin

Vjosa Osmani dhe Bajram Begaj

Me ftesë të presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, kreu i Shtetit Bajram Begaj është nisur drejt Kosovës, ku do të qëndrojë edhe ditën e nesërme.

Presidenti do të mbajë një fjalë në Forumin Ndërkombëtar për Gratë, Paqe dhe Siguri që zhvillohet në Prishtinë në datën 15 prill 2024. 

Presidenti do të këtë një takim kokë më kokë me Osmanin si edhe disa takime bilaterale me personalite te rëndësishme kombëtare e ndërkombëtare

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?×

Lajmi i fundit

Durrës/ 24-vjeçari plagoset me armë zjarri, paraqitet në spital! Rrethanat e paqarta

Durrës/ 24-vjeçari plagoset me armë zjarri, paraqitet në spital! Rrethanat e paqarta