Presidenti çek vizitë në Serbi: Nuk më pëlqen Kosova

Presidenti çek vizitë në Serbi: Nuk më pëlqen Kosova

Presidenti çek u dëgjua duke thënë se "nuk i pëlqen" Kosova, ndërsa takohej me Presidentin serb Aleksandar Vuçiç pas mbërritjes në Beograd të martën.

Zeman ndodhet në Serbi për një vizitë dy-ditore që pritet të përqendrohet në përmirësimin e lidhjeve tregtare midis dy vendeve.

Ai i thaVuçiç në aeroportin e Beogradit se "më pëlqen Serbia dhe populli serb", duke shtuar më pas me zë të ulët: "dhe nuk më pëlqen Kosova".

Serbia nuk e njeh deklaratën e pavarësisë së Kosovës, por Republika Çeke është ndër 22 vendet anëtare të Bashkimit Evropian që e kanë njohur Kosovën.

Vuçiç nuk iu përgjigj drejtpërdrejt komentit të Presidentit Zeman, por u përgjigj "faleminderit shumë".

Më vonë ata morën pjesë në një ceremoni për vendosjen e kurorës në Monumentin e Mbrojtësve të Beogradit 1914-1918./ voa

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Proka: 11/09/2019 12:40

  Po ky qenka me te meta,i paska ikur truri,nuk meriton te udheheqe funkcione shteterore. Diagnosa: insult Cerebral me demtime te fiunkcionit te trurit,paska ikur per lesh.

  Përgjigju
 • Arben Metani: 11/09/2019 10:18

  Nese Z.Zeman (Presidenti Çek) ka bere komentin per Kosoven si person dhe jo si President, eshte plotesisht e drejte e tij ta bej kete dhe nuk i vjen azgje e keqe Kosoves nga politikan qe kan minimunin e vlerave humanitare dhe intelektuale. Por nqs ky eshte qendrimi zyrtare i qeverise perfaqesuese te momentit te popullit Çek atehere qeveria jone duhet te mari masat e menjehershe dhe te nevojshme diplomatike nepermjet Ministrise sone te Jashtme. Sa budallenj ka bota nuk ia vlen te merresh me to, qofshin keto edhe President i nje vendi Europian.

  Përgjigju
 • Gege Kosova: 11/09/2019 09:02

  Asnje randesi nuk e ka,nese ky person_presidnet aktnual, per hir te lakmise, deklaron se nuk e dueka popullin shqiptar.h qipeetaret dhe ceket jane popull miq, dhe ssjhere nuk kane pasur reflketime negative ndaj njeri-tjetrit.Edhe sot e gjithe diten popullin e Hvellit e kemi dhe do e kemi miki,Presidentit duhet te analizoje "mllefet" e Vuçiqit ndaj shqiptareve,Shqiptaret sot kane ne qEVERI PERSONALITETE, QE ME 1998-99 UDHEHOQEN lUFTEN cLIRIMTARE dhe ne aleance me NATO-n e fituan ate, e çliruan populln dhe at hdeun e tyre pas 96 vitesh robrimi nga serbet. Disa nga kuadrot komanduese te UCK sot drejtojne qeverisjen e Kosoves,Kjo eshte nje natyrshemeri shume e lakmueshme dhe e natyrshme.

  Përgjigju
 • Unë: 11/09/2019 08:41

  Të Shkër****të fisin Kombi Shqipëtar!!

  Përgjigju
  • raca ariane: 11/09/2019 15:27

   cam cek cifut nje lloj jane

 • Sondazhi i ditës:

  A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Luizi merr informacion nga jashtë: Po doli Kiara, dil! Ia kanë dhënë Oltës

Luizi merr informacion nga jashtë: Po doli Kiara, dil! Ia kanë dhënë Oltës