Presidenti i FSHF-së letër të hapur Ramës: Futbolli nuk kërkon lëmoshë, por investime

Armand Duka

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka i ka shprehur shqetësimin kryeministrit Edi Rama në lidhje me paketën  ligjore në ndihmë të futbollit dhe sportit të përgatitur nga FSHF-ja.

Sipas tij, nuk ka pasur vullnet pozitiv prej Ministrisë së Financave dhe është konstatuar një mungesë vizioni për të ardhmen e sportit shqiptar. Duka shprehet se futbolli nuk kërkon lëmoshë por investime me sigurinë e garantuar  se çdo dollar i investuar, kursen katër të tillë.

Sipas Dukës grupi i punës i ngritur me urdhrin e Ramës shumë shpejt u përfshi nga përçarja politike, me qëllim ngritjen e flamurit të reformatorit në sport. Kreu i FSHF-së i drejtohet Ramës të ushtrojë pushtetin në të mirë të futbollit e të ndërprerjes së bojkotit dhe të ndjekin shembullin progresist të Hungarisë apo Gjermanisë.

Në mbyllje të letrës, kryeministrit i kërkohet edhe një herë të mbajë premtimin e dhënë për një fillim të ri për sportin shqiptar.

 • Sondazhi i ditës:

  A po menaxhohet si duhet nga autoritet shtetërore situata e zjarreve në vend?

Komento

Komente

 • Papagalli: 19/09/2020 02:30

  Per ke i do investimet per skuadrat tona qe shesin ndeshjet apo per pularine qe ke ne pronesine tende z. Duka.

  Përgjigju
 • une: 18/09/2020 18:28

  o bastard bìdhe me do investime ti mor te q... robt kina ty?po stadiumet kush ti beri mor shkerdhate qe habitem se si nuk te kane hequr akoma e te akuzojne per korrupsion se nuk ke lene lojtar pa i mare mijera euro e klubeve miljona. keta morra si puna e ketij do shtypur se vetem keshtu mund te kete shpresa per te ndrequr dicka

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Zjarri në Karaburun, Administrata e Zonave të Mbrojtura paralajmëron: Rrezikon të përparojë në drejtim të zonave të banuara në Dukat Fushë! Banorët të jenë vigjilentë