Presidenti i KE-së: Moment vendimtar, do t’i japim statusin kandidat Ukrainës dhe Moldavisë

Presidenti i KE-së: Moment vendimtar, do t’i japim statusin kandidat Ukrainës dhe Moldavisë

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, tha sot nga Brukseli se unionin i BE-së do t’i japë Ukrainës dhe Moldavisë statusin e vendit kandidat në BE.

‘Ky është një moment vendimtar për BE-në. Besoj de do t’i japim Ukrainës dhe Moldavisë statusin e vendeve kandidate për në BE. Ne do të shprehim një një perspektivë të qartë dhe të fortë evropiane për Gjeorgjinë’, deklaroi Michel.


Lajmi kryesor:

Ukrainës dhe Moldavisë u jepet statusi i vendit kandidat për anëtarësim në BE! Zelensky: Moment historik


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?



×

Lajmi i fundit

John

Pas 5 vitesh mungesë Adele ngjitet përsëri në skenë! Tregon emocionet e rikthimit