Presidenti i ri/ Alibeaj: Të hënë mbledhje tjetër me të gjithë grupin parlamentar

 

Kreu i Grupit të PD-së, Enkelejd Alibeaj ka bërë me dije se për presidentin e ri do të ketë sërish një mbledhje tjetër lidhur me këtë proces.

"Mbledhje që u diskutua axhenda parlamentare, u diskutua për Komisionet e posaçme që përbëjnë lëndë të parë për veprimtarinë opozitare, dhe u diskutua edhe për presidentin e ri, i falënderoj kolegët e mi për përgjegjshmërinë, për të përballur këtë lloj procesi, një proces i rëndësishëm, që teston jo vetëm qasjen individualë, por edhe të PD, deputetët dhanë mendimin e vet, lamë që në aspektin organizativ do të kemi një mbledhje tjetër ditën e hënë, do diskutojmë edhe me kryesinë e grupit, deputetëve iu kërkua që në lidhje me këtë proces të ofrojmë kriteret sipas të cilat ne PD, si e imagjinojnë ato, vlerat, profili, të marrim pjesë në proces, po jo fasadë, është detyrim ndaj zgjedhësve tanë”, tha Alibeaj.


Lajmi kryesor:

Mbledhja e grupit, Alibeaj-deputetëve: Deri të dielën sillni kriteret e procedurat për presidentin e ri! Të hënën do i diskutojmë bashkë me ‘Rithemelimin’


B.K./Sh.Sh/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Rusia rrit mbrojtjen pranë Japonisë mes mosmarrëveshjeve të SHBA-së! Çështjet e ‘ngrira’ mes dy shteteve thellojnë krizën

Rusia rrit mbrojtjen pranë Japonisë mes mosmarrëveshjeve të SHBA-së! Çështjet e ‘ngrira’ mes dy shteteve thellojnë krizën