Presidenti i Sllovenisë thirrje BE: Liberalizoni vizat për Kosovën

Presidenti i Sllovenisë thirrje BE: Liberalizoni vizat për Kosovën

1662986236_pahor.JPG

Nga samiti i procesit Brdo-Brijoni, presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, i ka bërë thirrje BE që të ofrojë liberalizimin e vizave për Kosovën, ndërsa për Bosnje Hercegovinën statusin e shtetit kandidat.


Lajmi kryesor:

Samiti i Procesit të Brdo-Brijunit, Begaj në Slloveni: Sulmet kibernetike, dëshmi se aktorë të tretë rrezikojnë paqen dhe stabilitetin në Ballkan


A.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Primaret e Berishës, a mendoni se do të jetë një proces i ndershëm?×

Lajmi i fundit

Përmbytje në Itali, mot i keq ‘pushton’ Siçilinë! Prezencë uji në disa shtëpi dhe dyqane në Messina! Makina bie në humnerë

Përmbytje në Itali, mot i keq ‘pushton’ Siçilinë! Prezencë uji në disa shtëpi dhe dyqane në Messina! Makina bie në humnerë