Presidenti Pendarovski fjalë të dhimbshme për tragjedinë në Bullgari: Të zbardhen arsyet, në ditët e zisë që pasojnë shpirtrat e të vdekurve të gjejnë paqe

Presidenti Pendarovski fjalë të dhimbshme për tragjedinë në Bullgari: Të zbardhen arsyet, në ditët e zisë që pasojnë shpirtrat e të vdekurve të gjejnë paqe

1589806065_pendarovski4.jpg

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski ka shprehur ngushëllime për familjet e viktimave dhe të lënduarve nga aksidenti që ndodhi në orët e para të mëngjesit të sotëm në Bullgari.

"Në këto momente të vështira, shpreh ngushëllimet më të thella për familjet dhe të afërmit e të gjithë personave dhe bashkëqytetarëve tanë që humbën jetën dhe u lënduan në një aksident të tmerrshëm automobilistik që ndodhi në territorin e Bullgarisë fqinje, ka shkruar Pendarovski duke nënvizuar se ai pret që autoritetet të bëjnë një hetim të plotë, për të përcaktuar shkaqet dhe përgjegjësinë e tragjedisë, e cila siç shprehet ai nuk mbahet mend në historinë tonë të re.

"Në ditët e zisë që pasojnë, uroj paqe të qetë shpirtrave të të vdekurve dhe shërim sa më të shpejtë të të lënduarve", shkruan Pendarovski.


Lajmi kryesor:

Autobusi merr flakë në Bullgari, humbin jetën 46 shqiptarë nga Maqedonia e Veriut! Rama: Dhimbje! Zaev: Ngushëllime familjarëve! BE dhe SHBA: Jemi pranë jush


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Vrasje, grabitje e shumë arratisje, kush ishte Faton Hajrizi?

Vrasje, grabitje e shumë arratisje, kush ishte Faton Hajrizi?