Erdogan rezulton pozitiv me COVID-19: Unë dhe bashkëshortja ime jemi me Omicron, po punojmë nga shtëpia

Erdogan rezulton pozitiv me COVID-19: Unë dhe bashkëshortja ime jemi me Omicron, po punojmë nga shtëpia

Presidenti turk Erdogan

Presidenti turk Erdogan tha se ka rezultuar pozitiv me COVID-19, por nuk po e përjeton me simptoma të rënda.
Erdogan tha se ai dhe gruaja e tij janë infektuar me variantin Omicron, ndërsa shtoi se do të vazhdojnë punën nga shtëpia.

“Pasi përjetuam simptoma të lehta, unë dhe gruaja ime dolëm pozitivë për Covid-19. Fatmirësisht kemi një po e përtojmë. Në mësuam se jemi infektuar me variantin Omicron. Do të vazhdojmë punën tonë nga shtëpia”, shkruan ai.

Turqia si e gjithë bota është përfshirë nga një valë e re e pandemisë për shkak të varianti Omicron, i cili përhapet me shpejtësi.

Vendi po sheh gjithashtu një numër të lartë vdekjesh për shkak të COVID-19. Të premten humbën jetën si pasojë e virusit 248 persona.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të miratohet ligji për amnistinë fiskale deri në 2 milionë euro?×

Lajmi i fundit

John

Përleshje e dy grupeve shqiptare në aeroportin e Perugias në Itali! 8 persona të arrestuar, momenti kur qëllohen me grushta e shkelma (VIDEO)