Pret me padurim të boksojë në Tiranë, Florian Marku: Javën që vjen zbulohen detajet

Pret me padurim të boksojë në Tiranë, Florian Marku: Javën që vjen zbulohen detajet

Boksieri shqiptar Florian Marku

Ndeshja e Florian Markut në ‘Air Albania’ po afron. Boksieri shqiptar ka njoftuar se shumë shpejt do japë detajet në lidhje me kundërshtarin dhe datën e kësaj sfide shumë të pritur për tifozët shqiptar, që është njëkohësisht edhe ëndrra e madhe e vetë 29-vjeçarit të lindur në Lushnje.

“Javën që vjen do ju tregoj për ndeshjen e radhës në mes në Tiranës. Mezi e kam pritur një ndeshje pas kaq vitesh para publikut tim,”-shkruan Florian Marku në rrjetet sociale.

Kampioni i botës në peshat e lehta në kategorinë IBF International, nuk e ka fshehur kurrë dëshirën për t’u ndeshur në Tiranë dhe sidomos në stadiumin “Air Albania”, i cili dhe në një intervistë të fundit ka treguar se kjo përballje pritet të vijë në gusht, por kundërshtari ende nuk dihet.

Ne.k./SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon rolin e Shqipërisë zhvillimi në Tiranë i samitit për Ukrainën?×

Lajmi i fundit

Fjalimi i plotë i Ramës në Samitin e Ukrainës/ 'Kombet e vogla s’duhet të kthehen në ushqim për Rusinë, solidaritet për Ukrainën!'

Fjalimi i plotë i Ramës në Samitin e Ukrainës/ 'Kombet e vogla s’duhet të kthehen në ushqim për Rusinë, solidaritet për Ukrainën!'