Pret t'i shembet shtëpia, banori e kalon natën jashtë: E kemi banesën e mbushur me materiale, nuk na lanë kohë as të heqim sendet personale

Ivzi Hoxha, banori 60-vjeçar në njësinë nr. 4 rrëfen për Report Tv sesi e ka kaluar natën jashtë shtëpisë së tij së bashku me banorët e tjerë duke ‘sfiduar’ temperaturat e ulëta pranë një zjarri.

Gazetarja: A keni qëndruar gjithë natën këtu? Çfarë ore jeni zgjuar?

Banori: Thuajse gjithë natën. Hoqëm sa hoqëm material dhe prapë i kam me gjithë materialet e mbushura shtëpinë, plot

Gazetarja: A nuk keni frikë se do t’ua shembin së bashku me materialet?

Banori: Po shumë, këto, shumë shpejt më lajmëruan, unë i pamundur, kam bërë gjithë këtë rezistencë.

Gazetarja: Sa kohë kishit që ishit lajmëruar?

Banori: Nuk e di datën e saktë të them të drejtën.

Gazetarja: Nuk keni pasur kohë?

Banori: Jo jo absolutisht, dje gjithë ditën pardje gjithë ditën dhe kaq arritëm të heqim.

Gazetarja: Keni hequr një pjesë të materialeve apo?

Banori: Ja, po të shkojmë lart e të shikoni shtëpinë tani, i keni divanet e të gjitha, nuk arritëm.


Lajmi kryesor:

Shembja e banesave te '5 Maji', policia shkelmon dyert me forcë që të nxjerrë banorët nga shtëpia! Pamjet e prishjeve dhe revolta e qytetarëve: Jeni vrasës, nuk jeni shtet


M.Q./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Thirrjet për kursimin e energjisë elektrike, mendoni se zbusin pasojat e krizës energjetike?×

Lajmi i fundit

Ja kush është autori 24-vjeçar i vrasjes në Sarandë (FOTO)

Ja kush është autori 24-vjeçar i vrasjes në Sarandë (FOTO)