Përfundon numërimi në për 'Primaret' e Vlorës, Sharra shpallet fitues: I bindur për fitoren në 14 maj

Përfundon numërimi në për 'Primaret' e Vlorës, Sharra shpallet fitues: I bindur për fitoren në 14 maj

 

Hysni Sharra është shpallur fitues i Primareve të Rithemelimit në Vlorë. Ai ka arritur të sigurojë 549 vota. Ndërsa dy zonjat përballë tij, Nada Daullja ka marrë 250 vota dhe Alta Haluci ka siguruar 231 vota. Në total kanë votuar 1040 anëtarë dhe simpatizantë. 10 prej votave janë shpallur të pavlefshme.

Në një prononcim për mediat, fituesi i primareve, Sharra u shpreh i bindur se do të arrijë të zgjidhet kryebashkiak i Vlorës në zgjedhjet lokale që pritet të mbahen në 14 Maj të vitit 2023.

Ndërkohë në Bashkinë e Selenicës në garën e primareve fitues është shpallur Leonard Rakipaj me 270 vota nga 500 të mundshme Në garë edhe dy kandidat të tjerë të cilët kanë marr me pak vota

Në Selenicë kanë votuar në total rreth 350 antarë dhe simpatizantë të bashkisë Selenicë

Rezultati

Leonard Rakipaj 270

Jani Dapaj 70

Dhurata Mecorapaj 10 vota


Lajmi kryesor:

Përfundon votimi për primaret, Berisha: Procesi s'ishte i përsosur! 7 bashki në balotazh! Ja disa prej fituesve


SI.E./B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Bandat survejojnë Policinë, a është ky triumf i krimit ndaj shtetit?×

Lajmi i fundit

21 janari/ Lleshaj në Kontrast: SPAK të mos hetojë ‘ushtarin’ por atë që dha urdhrin! Vangjeli: Këtë javë do ketë surpriza për Mediun nga çështja e Gërdecit

21 janari/ Lleshaj në Kontrast: SPAK të mos hetojë ‘ushtarin’ por atë që dha urdhrin! Vangjeli: Këtë javë do ketë surpriza për Mediun nga çështja e Gërdecit