Princat e vegjël të familjes mbretërore britanike duartrokasin për mjekët që po luftojnë koronavirusin (VIDEO)

Tre fëmijët e princit William dhe Kate Middelton kanë sjellë për të gjithë një video sensibilizuese.

Ata kanë duartrokitur për të gjithë mjekët infermierëet dhe vullnetarët që janë në vijën e parë të rrezikut për të shpëtuar të prekurit nga COVID-19.
 

“Për të gjithë mjekët, infermierët, kujdestarët, farmacistët, vullnetarët dhe stafi tjetër i NHS që punojnë pa u lodhur për të ndihmuar ata që preken nga COVID19, faleminderit”, kanë shkruar në postimin e tyre.

Tre pasardhësit e familjes mbretërore që kanë dalë  në video  janë princi George, 6 vjeç, princesha Charlotte, 4 vjeç dhe princi Louis,1vjeç.

Kujtojmë që princi Charles, gjyshi i tyre dhe djali i madh i mbretëreshës Elisabeth është diagnostikuar me COVID-19.


Lajmi kryesor:

Rritet numri i viktimave dhe të infektuarve në 24 orët e fundit në Itali, ulet i të shëruarve! Mbi 1 mijë viktima në SHBA! Mbi 4000 vdekje në Spanjë


E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Bullizmi në shkolla, a mendoni se familja shqiptare po dështon në edukimin e fëmijës?×

Lajmi i fundit

John

E pazakontë! Nxënësit mësim në qendër shëndetësore, shkolla u shemb nga tërmeti