Prishi qetësinë publike dhe kanosi me thikë pronarin e lokalit, arrestohet algjeriani në 'ish Bllok'

Foto ilustruese

TIRANË- Policia ka arrestuar një emigrant algjerian, pasi prishi qetësinë publike dhe kërcënoi me thikë pronarin e një lokali në rrugën "Ibrahim Rugova".

Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme (15 shtator), ku 22 vjeçari algjerian me iniciale T. T. në lokalin me pronësi të S. H., ka prishur qetësinë publike dhe më pas ka kanosur me mjet prerës pronarin e lokalit.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua thika.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vaksinim administratës e punonjësve të qendrave tregtare deri më 31 dhjetor dhe dozë e tretë për mbi 18-vjeçarët! Jeni dakord me vendimet e Komitetit?×

Lajmi i fundit

John

Sherr mes dy  personave në Librazhd, njëri plagoset me sende të forta