Pritet ardhja e 10 viktimave nga Kroacia, familjarët dhe vullnetarët presin me lule në duar në kufirin mes Kosovës dhe Shqipërisë

 

Trupat e 10 viktimave të aksidentit rrugor të së dielës në Kroaci, do të mbërrijnë brenda një kohe të shkurtër në Kosovë por në pikën e kalimit kufitar Shqipëri-Kosove janë mbledhur disa emigrantë për t’i pritur trupat e pajetë.

Emigrantët dhe familjarët janë mbledhur me lule në duar për t’i nderuar viktimat e aksidentit të së dielës në Kroaci.

Një mërgimtar qe nuk deshi te fliste para kamerave tha se jeton në Gjermani që 22 vjet dhe ka dalë për t’i nderuar viktimat dhe shprehur ngushëllime familjarëve të viktimave. 

Trupat e viktimave janë nisur me automjete nga Kroaci dhe kanë kaluar nëpërmjet Malit të Zi, duke qenë se Serbia nuk njeh dokumentacionet. Trupat e viktimave nga Muriqani deri në Morinë po shoqërohen nga policitë e dy shteteve Shqipëri-Kosovë.

 


Lajmi kryesor:

Lot dhe dhimbje në kufi, 10 viktimat e aksidentit tragjik përfundojnë udhëtimin e fundit drejt të dashurve në Kosovë! 10 karafila të bardhë për 10 jetët e humbura


S.M./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se premtimet e programit të qeverisë Rama 3 do të realizohen?×

Lajmi i fundit

John

SHBA, 15-vjeçari vret prindërit e motrën dhe publikon foto në rrjetet sociale! Nuk i dorëzohet policisë, vret veten