POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

PROFIL/ Gruaja e gjyqtarit u vetëvra dje në Tiranë, lamtumira e fundit i jepet në Shkodër

Enkeleida Hallunaj dhe gjyqtari Dritan Hallunaj

SHKODER- Bashkëshortja e gjyqtarit të Krimeve të Rënda, 37-vjeçarja Enkelejda Hallunaj u përcoll sot në orën 13:00 në banesën e fundit në një ceremoni të zhvilluar në qytetin e Shkodrës. 

Pikërisht në qytetin ku lindën, bashkëshorti gjyqtar, Dritan Hallunaj mori vesh një ditë më parë lajmin e kobshëm atë të vetëvrasjes së Enkelejdës.

37-vjeçarja, nënë e një vajze që i dha fund jetës duke u vetëhedhur nga kati i tetë i ballkonit të shtëpisë së prindërve ishte stomatologe pranë Autoritetit Shëndetësor Rajonal të Tiranës.


Lajmërimi i vdekjes për gruan e gjyqtarit

Nga hetimet e deritanishme thuhet se shkak për të ndërmarrë aktin e rëndë janë bërë shqetësimet psikike që kishte shfaqur e reja. Report Tv raportoi një ditë më parë se pranë trupit të pajetë në rrugë, asaj i janë konstatuar në duar edhe disa ilaçe që duhet ti pinte.

Enkeleida Hallunaj


Gjyqtari i Krimeve të Rënda Dritan Hallunaj

Ora 14:22
Tiranë, hidhet nga pallati bashkëshortja e Gjyqtarit të Krimeve të Rënda Dritan Hallunaj/FOTO

Trupi i viktimës në vendin e ngjarjes

1 / 8

Viktima merret nga autoambulanca

2 / 8

Pallati nga ku u hodh viktima

3 / 8

Trupi i viktimës dhe policia në vendin e ngjarjes

4 / 8

Trupi i viktimës dhe policia në vendin e ngjarjes

5 / 8

Ambulanca dhe policia në vendin e ngjarjes

6 / 8

Vendi ku ra viktima

7 / 8

Gjyqtari Dritan Hallunaj, bashkëshort i viktimës

8 / 8
/b.ha.
Komento