Programi i famshëm holandez e nis sezonin e ri nga Shkodra, Rama: Do të rrisë ndjeshëm numrin e turistëve në Shqipëri

Programi i famshëm holandez e nis sezonin e ri nga Shkodra, Rama: Do të rrisë ndjeshëm numrin e turistëve në Shqipëri

Programi i famshëm holandez "Wie is de Mol” e ka nisur këtë sezon nga qyteti i Shkodrës. Në kanalin televiziv "AvroTros" nisi transmetimin edicioni i 22 i këtij spektakli që u xhirua në kalanë e Rozafës.

Teksa transmeton një pjesë të këtyre xhirimeve, kryeministri Edi Rama thotë se ky program do të ndikojë në rritjen e numrit të turistëve holandez në Shqipëri.

"Nga Shkodra nisi Viti i Ri i ekranit holandez me programin e famshëm “Wie is de Mol”, filmuar në Shqipëri në 2021. Emisioni më i ndjekur televiziv në Holandë ka befasuar publikun me bukuritë shqiptare, çka  pritet të rrisë ndjeshëm këtë verë numrin e turistëve holandezë në Shqipëri", shkruan Rama.

"Wie is de Mol” është një program ku VIP-at holandezë i nënshtrohen sfidave të ndryshme dhe aventurave. 11 yjet holandeze, të cilët xhiruan seritë në Shqipëri, janë artistë të njohur, prezantues televizivë, aktorë, krijues, gazetarë, shkrimtarë, këngëtarë.

/K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vritet polici në Kosovë, a po reagojnë si duhet ndërkombëtarët ndaj Serbisë×

Lajmi i fundit

Rehabilitohen hapësirat pranë shkollave 'Gustav Mayer' e 'Naim Frashëri', Veliaj: Rrugët në shkollat dhe kopshtet e Tiranës më të sigurta për fëmijët

Rehabilitohen hapësirat pranë shkollave 'Gustav Mayer' e 'Naim Frashëri', Veliaj: Rrugët në shkollat dhe kopshtet e Tiranës më të sigurta për fëmijët