Projekti/ Rezervuari i peshkut në Zvërnec, edhe shtëpi pushimi (Foto)

Pamje nga projekti

Kompania e arkitekturës ‘UDV Architects’ me qendër në Tiranë, në bashkëpunim me  ‘L group architects’ me anë të një postimi në Instagram kanë paraqitur projektin e tyre për shtëpitë e pushimit në Zvërnec.

Në postim, kompania shkruan se përgjatë akomodimit në shtëpitë e pushimit, të cilat do të vendosen përgjatë bregut, pushuesit do të kenë mundësi të provojnë edhe peshkun Botarga, mbi rezervuarin e të cilit do të ndërtohen shtëpizat.

Sfida jone ishte që të ndërtonim një projekt në një terren me një panoramë fantastike që vetë natyra e krijoi në këtë breg të vogël.

Në bashkëpunim me ‘L group architects’ ne dizeniuam projektin bujqësor të rezervuarit botarga.

Një eksperience unike që duhet provuar teksa akomodoheni në shtëpizat përgjatë rezervuarit.

Shkruan kompania ne Instagram.

Fotot nga projekti bujqësor i rezervarit të peshkut.

//Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Nisja e vitit të ri shkollor të hënën, a jeni dakord me mësimin me turne dhe orët e shkurtuara për nxënësit?

Komento

Komente

 • Roko: 24/08/2018 10:11

  Ca jane keto bidalleqe Po normal vlora eshte mbushur me fshatar tirana me fsfshatar drejtore fshatare dhe ca do mbjellesh do koresh qytetari ka emigruar

  Përgjigju
 • Vlora: 24/08/2018 08:24

  Dmth do ta qelbni dhe Zvernecin me projektet tuaja nga Tirana...

  Përgjigju
 • Nik: 24/08/2018 08:20

  Ore cfare jane keto kuti? Beni dicka te sakte se late nam , si kabinat e plazhit te enver hoxhes

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

‘Arratiset’ drejt qytetit të gurtë, Kim viziton Gjirokastrën