E tërhoqi prej xhakete të moshuarin se dyshonte se i vodhi 3 limonë, i hiqet leja e biznesit! Veliaj: Të rrijë në karantinë deri sa të rifitojë njerzillëkun (VIDEO)

TIRANË- Bashkia e Tiranës i ka hequr lejen e hapësirës tregtarit i cili dy ditë më parë dhunoi një të moshuar. 

Lajmin e ka dhënë vetë kryebashkiaku Veliaj përmes një postimi në tëitter, teksa apelon se në një kohë që kryeqyteti po kalon një sfidë të jashtëzakonshme, kjo nuk është arsye që të humbasim njerëzillëkun e të vëmë fitimin para humanizmit. 

“Kryeqyteti po kalon një sfidë të jashtëzakonshme, por kjo NUK është arsye që të humbasim njerëzillëkun e të vëmë fitimin para humanizmit! Subjektit GK, ku u dhunua i moshuari dje, IU HOQ LEJA E HAPËSIRËS - le të rrijë në karantinë disa kohë sa të rifitojë”, shkruan Veliaj.

Siç shihet në këtë video, pronari i këtij dyqani e tërheq nga xhaketa të moshuarin, pasi dyshonte e kishte ikur pa paguar 3 limonë, por më pas rezultoi se ia kishte paguar dhe ky pronar as nuk denjoi që t'i kërkonte falje.

Postimi i plotë i Erion Veliajt

B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Arrestimi i infermieres për vjedhje; A mendoni se ka bluza të bardha që abuzojnë me detyrën dhe besimin e pacientëve?

Komento

Komente

 • Toni: 24/03/2020 18:28

  Mbajeni mend kete fytyre te ndyre dhe asnjehere mos shkoni per te blere gje dhe kur te mari perseri lishencen....plehra..

  Përgjigju
 • Mili: 24/03/2020 17:36

  Ç’farë diskrimini.....fshatar ordiner, ishalla plaku ka femije djem e niper t ia thyejne duar e kembe bashkë fshatarit plere!

  Përgjigju
 • Proka: 24/03/2020 12:43

  Sa mund te duroje njeriu normal nje sjellje krimineli,sa mund te kuptoje nje kriminele per vepren kriminale qe beri. Personi i moshuar me dhimbset pasi e gjithe Shqiperia e pa duke e ngrehur per pallto, nuk reagoi,nuk beri rezistence dhe ne fund krimineli e pa qe kishte gabuar pasi i moshuari kishte bere pagesen. Valle, sa vlere kemi si njerez apo jemi te detyruar tu nenshtrohemi krimineleve.

  Përgjigju
 • Karadakliu: 24/03/2020 10:25

  Niveli me I ulet,me primitive e me I shemtuar dhe pa edukate.Si te jeton nje person normal dhe I edukuar ne nje mes te tille!! I ndershmi e ka shume veshtire te jetoj ne nje mjedis te te pandershmeve,hipokritesh-mizeviersh hajdut te paedukuar.

  Përgjigju
 • sapa: 24/03/2020 03:29

  Hajde jeto ne kete vend shemtirash!

  Përgjigju
 • tom: 24/03/2020 02:02

  Denoncoje dhe merri te pakten $5000 per prishje imazhi, prova ke , ja videon dhe te bej edhe ca burg boti qe ti vij mendja ne vend.

  Përgjigju
 • Labi: 24/03/2020 01:59

  U habita kur pash kete vidio ..me pak fial nuk behet shqiperia me keto lloj spetie ..ishalla ka na nje nip Ai xhaja apo na nje dial me gjak t ți thyej duart plere bure e Moș t besh m gabim t dalesh aty n pun se do vij une t ți thyej duart e Kembet mbaje ment kete gje q po t them

  Përgjigju
  • Vlore: 24/03/2020 04:24

   Ik ore injorant. Injorant ai fshatari qe e kapi për xhakete e fshatar injorant ti qe kerkon ti thyesh kembet e duart injorantit. Na mbytene injorantet!

 • Drejtsia: 24/03/2020 00:39

  Sjam kundra denimit te ktij personi per te bere garipin por duhet te kete nje precedent. Nese neser nje biznesmen tjeter do bej te njejten gje do mari po te njejtin denim? Kush ja jep kete te drejte bashkise per cancellim te nje anshem? Pse siqen e drejta e parlamentareve qe hiqen sikur jane ne pronen e babes? Ku eshte drejtsia?

  Përgjigju
 • tani: 23/03/2020 22:18

  bravo lali.. se kshu e dune kta pisa.!

  Përgjigju
 • vera: 23/03/2020 19:53

  PO populli pse shikon,, e nuk e merr me shpulla ate katunarin e keq…..///

  Përgjigju
 • Lui: 23/03/2020 19:48

  Ky palaco pak e ka dhe pezullimin. Por edhe te tjere si ky duhen pare pak me kujdes, se jo vetem qe kane rritur cmimet, por asnje nga keta nuk te jep kupon tatimor. Se po te kishte kupon tatimor ai xhaxhai ia plaste ne fytyre ketij qelbaci..

  Përgjigju
  • meri: 23/03/2020 22:47

   Shume e drejte...,kete po mendoja edhe une.Ky pis njeri duhet denancuar per dhune ,dhe per mos dhenje te kuponit tatimor.Me pak fjale..,eshte dhunus dhe hajdut:

 • Emigranti: 23/03/2020 19:37

  Bravo per kete rast PO TI Z ERION DUHET TE DALESH CDO GJUSEM ORE NE MEDJA PER TE INFORMUAR POPULLIN SE CFARE PO NDODH ASHTU SIC BEJNE KRYEBASHKJAKET E QYTETEVE TE RENDESISHEM JE KTHYER SI ZHAPULANI I RAMES

  Përgjigju
 • Meri: 23/03/2020 18:17

  Ishalla nuk i ka ngjit ndonje virus thuaj.

  Përgjigju
 • Eldi: 23/03/2020 18:00

  Te kishte qene baba im , as kohe me i ardhe policia bashkiake sdo i kisha lon, se do kishte fluturu me gjithe tezga anej nga ka ardhe ,morracaku...

  Përgjigju
 • Genti: 23/03/2020 17:30

  Ky ishte nje plere injorant dhe acarues. Para 1 jave ma pruni ngushte dhe mua. Pas i dhashe nje pergjigje te ronde filloi te fishkellente nga sikleti po nuk e bote dot trimin si me plakun e gjore. Te mos ishte kjo situate betohem qe i kisha fut duret mu ne fyt e kushedi deri ku perfundonte. Kto tipa duhen izolu nga qyteterimi se nuk bohen kurre. Kjo nuk duhet te ngelet me kaq. Eshte dhune dhe duhet bo procedim penal. Perndryshe ne kete situate kto frikanjose plehra, qe merren me te pafuqishem, do mbijne si kerpurdha pas shiut e do na njiten si M.. pas kpuce.

  Përgjigju
 • Gjorm: 23/03/2020 17:16

  Thyejani duarte bajgese!

  Përgjigju
 • Mirditor: 23/03/2020 17:14

  o njerz duhet me qën ma toleranta jo me kam burrin 2 metra për xhakete turp i madh sbahet nami për 3 limona.

  Përgjigju
 • Kafsha: 23/03/2020 17:14

  Q e l b e s i r e f sh a t a r qelbesire e degjeneroi tjetrin , yyyyyt plere funderrine fshataresh! Yyyyyyyt zarbë mbeturine!

  Përgjigju
  • vjeshta: 25/03/2020 00:04

   Ta kanë q... motrën, dhe ti je aq i pafuqishem,sa fshihesh pas kompjuterit. Dhe ha mut kundër tyre. Jam i sigurtë që gjyshi yt është nga fshati

  • Sulo: 23/03/2020 23:18

   Cjane keto komplimente qe po i ben vetes? Te lumte, me ne fund e kuptove se si je.

  • gestian: 23/03/2020 19:32

   mos permend fjalen fshatar se gjith origjinen nga fahati e kemi

 • Tiku: 23/03/2020 17:08

  Rroft sala qe na i solli kto njerez ne tirane

  Përgjigju
  • vjeshta: 25/03/2020 00:06

   Vorribomsit, edhe ju Teheronsit nga Cecenia jeni...po hajt nashi

  • VORRIBOMSIT MIX: 23/03/2020 17:21

   Çeçenët i kanë bërë shumë më shumë se CORONAVIRUSI e Sëmundjet e tjera Tironës dhe qytetarisë kudo në Shqipëri. Mallkuar qoftë ajo ditë që u lanë Çeçenët të pushtojnë e ndyjnë Qytetet.

 • Arseni: 23/03/2020 16:43

  Ky moster jo me leje tu sherbej qytetarve por duhet te futet bremda ne nje kohe te veshtore qe po kalojme gjithe njerzimi edhe sikur ti kish vjedhurdo ja linte se ata dhe sidomos ky injoranti jo qe vjedhin ne kandar dhe abuzojne me cemimet por nuk te japinn kur kupon edhe policit i japin cdo mengjes nga 5mij lek ky e ka vendin brenda

  Përgjigju
 • Olivera: 23/03/2020 16:28

  70% nuk jane te ndergjegjem

  Përgjigju
 • tironci: 23/03/2020 16:23

  Katunaret e tirones nuk gje burra me te poshter, po a terhiqet gjithe ai burre per 1 kile limona mer p*** motre cun, po fati jot qe ska pas njeri me vete ai se pa ti sh*** ropt skishte per te lone

  Përgjigju
 • yyy: 23/03/2020 16:20

  Per dhunimin qe i ka bere duke e terhequr prej xhakete sikur te ishte shoku i tij duhet te demshperbleje konsumatorin pese miljon leke dhe licensa ti hiqet e perhereshme

  Përgjigju
 • Babloku: 23/03/2020 16:03

  Ore kafshe po dy limona jane ore kafshe ti qenke specije e rralle, po edhe sikur te jet e vertet qe ti vodhi pak human ne keto dite te veshtira, po ti e do si ai karalloj i himares, ty duhet te perzejne nga tirona e te kthehesh nga gopi nones tate, si e terheq per xhakete ashtu per dy limona more majmun.

  Përgjigju
 • Per shqiptaret: 23/03/2020 15:56

  Bashkija duhet tja mbyll per gjithmon ato morri aktivitetin dhe ta denoncoj per dhunim presoni mbi te gjith nje te moshuar. Nje atje kishem per ate Morrin po te ishte babai yt qa do beje,je nje mbeturin e pa riciklushme

  Përgjigju
 • Mbeturine fshatare: 23/03/2020 15:39

  Aq e ka pak o erjon veliaj

  Përgjigju
 • meri: 23/03/2020 15:29

  Me la nji shije shume te hidhur,veprimi i ketij te riu,kundrejt ketij te moshuari.Niveli edukativ,respekti,humanizmi jan zero...sidomos tek te rinjet.Injoranca eshte me e rrezikshme se sa ky Virus qe po na kercenon.Mesoni nga fqinjet tan Italian,se si ndihmojne personat me ne nevoje fizikisht e ekonomisht.Ndeshkimi eshte shume i drejt nga Bashkia.

  Përgjigju
 • populli: 23/03/2020 15:18

  Po tjeret ja cojne ne shpi o zagar... po te vije ndonje i aferm i atij te nguli me koke.. Se me shtetin jep lek e mer serish licensen..

  Përgjigju
 • Besua nga Vlora: 23/03/2020 15:18

  Po pse more te shkret nuk keni një pikë njerzilleku.. Po edhe po qe se ti vodhi jep shembullin e mirë edhe beja hallall..mbase është hallexhi Po ku te con mushka ta kapësh babën e botës ashtu... Po un do te te gjëja edhe ne vrim te miut ku te jesh mbeshyer e do te te thyeja te dyja duart... Turp te te vij.. Njëri pa gjak

  Përgjigju
  • alfons: 23/03/2020 17:32

   jam plotesisht dakort me mendin tend aj pis indyr aj mizere dhe si kur tjakishte vjedhur 3 limona zdo ishte bere kijameti po kukapa ai takapi birin ebotes nat fe per at zot dotakishs vra neven pisin si falet tja bej nje te moshuari ate xhest hall jabeft zoti ati si e kafilmua dhe erjon velis ai meriton dyvite burk heqje lirije legeni

 • Bepi: 23/03/2020 14:45

  O flliqsina njerz ishall ju bjen Kolera jo korona

  Përgjigju
 • Taulant: 23/03/2020 14:24

  Vrafte veten edhe pse me vjen keq kur per nje budallallek te tille te nderpritet biznesi qofte edhe per nje periudhe te shkurter kohe. Te jete burre i zgjuar te shkoje ta gjeje xhaxhain dhe t'i kerkoje nje ndjese te ndjere per te vene ne vend te pakten dinjitetin e vet, se dinjitetin e xhaxhait e vuri Bashkia ne vend.

  Përgjigju
 • Leta: 23/03/2020 14:23

  Nje aresye me shume eshte dhe prononcimet personale te disa personave qe kane infuence tek nje pjese e simpatizaneve te krahut kundershtar te ketyre masave drastike qe mua me duken te domosdoshme mbasi infrastruktura e mjekesise tek ne eshte e pamjaftueshme te perballoj nje pantomi te tille boterore.

  Përgjigju
 • xxx: 23/03/2020 14:17

  Kafshet mire qe ngrejne çmimet sipas qejfit po padrejtesisht dhunojne dhe konsumatoret per te tille veprim ai dhe duhet te gjobitet

  Përgjigju
  • alfons: 23/03/2020 17:34

   shum edrejt te gjobitet rend bile

 • Motren ku ta kete: 23/03/2020 14:13

  Jo perkohesisht por mos te kete te drejten te tregtoje me asgje ne jeten e tij ky legen ,nuk e di a kane prinder keto lloj qeniesh se as kafshe nuk i thua dot.Do zoti ka familjare ai zoteria e te thyejne kembe e duar

  Përgjigju
 • Pazari: 23/03/2020 14:06

  Denim shum te vogel ka marre ky tipi , ky duhesh arrestuar menjeher pasi prish imazhin e shqiperis dhe ti hiqet leja e perjeteshme ne pazar..besoj se do kaloj ne vetgjyqesi mqs nuk arrestohet ky maskara..!

  Përgjigju
 • Beni: 23/03/2020 13:50

  Eshte mbush Tirana me plehera qe duhet te qerohen...Mire qe mbajne ere se nuk lahen, por sillen dhe si shpellare...Keta monstra nuk duhet te pranohen te hyjne ne Tirane.....

  Përgjigju
  • Florenc Burri: 23/03/2020 15:14

   Bravoooo kjo me pelqeu seriozisht bravooo, nqs nuk fiton qytetaria ne mes te kryeqytetit vaj hallit neper zonat e largat...i lumte×

Lajmi i fundit

John

‘O Pjetër, Pjetro’...VIDEO nga momenti kur qytetari shpëtohet pasi ishte izoluar në shtëpi nga bora 4 metër (VIDEO)