'Ndryshuan pronësinë e shkollës Sami Frashëri', Floida Kërpaçi: Bëmë kallëzim në prokurori, kemi dokumente

TIRANË- Kryetarja e Lëvizjes Rinore për Integrim ka deklaruar para Prokurorisë së Tiranës së ka bërë një kallëzim penal për çështjen e truallit të shkollës ‘Sami Frashëri’ në kryeqytet.

‘Kemi ardhur te Prokuroria  e  Tiranës ku sapo depozituam një kallëzim për çështjen e truallit të shkollës 'Sami Frashëri'. Dokumentat që ne disponojmë vërtetojnë akuzën e bërë disa ditë më parë nga Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim,. Monika Kryemadhi’, shprehet Floida Kërpaçi.

Ish-deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Floida Kërpaçi thotë se ka dokumente se në kartelat e pronësisë së truallit të shkollës 'Sami Frashëri' është ndërhyrë disa herë duke kaluar nga shteti në listë pronarësh dhe anasjellas dhe se ka kërkuar në Prokurori që të zbulohet se kush ka ndërhyrë në dokumente.

‘Dokumentet që ne kemi tregojnë që me kartelat e pronësisë së truallit të shkollës 'Sami Frashëri' është ndërhyrë disa herë  duke ndryshuar pronësinë nga shteti në  listë bashkëpronarësh dhe anasjelltas.

Ne jemi këtu për t'i kërkuar Prokurorisë së Tiranës të zbulojë kush ka ndërhyrë në kartelën e pronësisë të kësaj prone publike dhe cili ka qenë synimi i personave që kanë ndërhyrë.

Të jetë e qartë për të gjithë që Lëvizja Socialiste për Integrim nuk do të ndalet së thëni të vërtetën.

Siç shpëtuam shkollën 'Sami Frashëri' dhe do t'i shkojmë deri në fund që të mos lejojmë tjetërsimin e kësaj prone, po ashtu do të jemi në krah të qytetarëve të Kombinatit, të Durrësit ,të Shijakut e të gjithë Shqipërisë  për të mos lejuar që qytetarët të jenë viktima të qeverisë së fasadave’, shprehet Kërpaçi.

er.k./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Eri: 07/11/2020 00:07

  Moj Kerpaci a po ndertohet shkolla atje ku ishte?Si mund te cosh hipoteza ne prokurori.Ngrini akuza imagjonare dhe mbi genjeshtra.E dyta per ata banore te kombinatit marrin bonus qeraje nga taksat tona(pavarsisht qe ju rrogen e Parlamentit e merrni dhe sot)qe mos te banojne ne shtepite e demtuara.Dhe kjo gje per tjetersimin e pronave vertetohet kollaj si eshte proceduar me persona te tjere qe u eshte mbaruar banesa.Se na i shpifet.

  Përgjigju
 • ZHGARAVINAT: 06/11/2020 15:20

  O ZOT ÇFAR TMERRI ZHGARAVINA SE KJO KËRPAÇI WC ME NOTAT 5 NË SHKOLL E KJO EDEPSËZE NA BĒN POLITIKËN E QELBËSIRËS BUÇES FSHATARE MONIKA QELBËSIRËS. PTY RAC MUTI.

  Përgjigju
 • Gam Gam: 06/11/2020 15:16

  Filluan konet e buces Monik ....gam gam vec mut hane.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Presidenti i ri duhet të jetë i PS apo i opozitës?×

Lajmi i fundit

John

Jupi në 'Pa Protokoll': Gara e 'Rithemelimit' e njëanëshme! Bushati: Ka mbështetjen e bazës! Lumezi: Demokratët të bashkohen pa Bashën e Berishën