Propozimet e Bashës kapërcejnë kufijtë: Rama të ndihmojë edhe shqiptarët në Preshevë

Propozimet e Bashës kapërcejnë kufijtë: Rama të ndihmojë edhe shqiptarët në Preshevë

TIRANE-Pas disa propozimeve drejtuar qeverisë për të ndihmuar biznesin dhe familjet në nevojë në vend, tashmë lideri demokrat Lulzim Basha i kërkon kryeministrit Edi Rama që të ndihmojë shqiptarët në Luginën e Preshevës.

"Lugina e Preshevës po përballet me pasojat e COVID-19. Për situatën e veçantë ku ndodhen, i bëj thirrje qeverisë të ofrojë asistencë shëndetësore përmes personelit mjekësor. Ndihma për vëllezërit dhe motrat tona atje, është detyrim kombëtar dhe kushtetues" tha Basha.

/G.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 10/04/2020 03:44

  Kjo ide me duket shume e mire .Financiarisht eshte pak e veshtire,por me personnel mjekesor,jam dakord.Dikur partizanet I ndihmuan kosovaret,gjithashtu perderisa derguam mjeke ne Itali,pse jo dhe ne Kosove.

  Përgjigju
  • eliseo: 11/04/2020 09:09

   Po ca partizane thua

 • 7×7=42: 10/04/2020 00:34

  O malok dibre ,, dergo sali serbin dhe tritan shehun ne presheve,,, se jane mjeke dhe s'kane turp rrine kot,,kur atje njerezit po vuajne,,saliu duhet atje se flet rrjedhshem maloknishten e tropojes...

  Përgjigju
 • LYLI KA MBARUAR: 09/04/2020 18:35

  O Shqiptar shikoni çfar flet lyli është për të qar jo të qeshësh. Ky njeri ka fantazi si një njeri i zi. Që të ndihmosh Shqiptarët është një bekim hynjor o lyli HOR po Shqipria fatkeqsisht nuk është Gjermania se ju se lat o evlat se s'lat gjë pa vjedh e pa shkatruar ti o i uruar bashk me kryekriminelin qenin bastard salhe prandaj mos leh.

  Përgjigju
 • Lala: 09/04/2020 16:48

  Me gjthë respektin që dihet ku ju vëndos populli,nuk mund të meren parasysh sepse ju more hajvan dhe partia juaj e vetmja gjë që dinë te bëjnë është të shkatërrojnë e të vrasin. Këtu flasim për të shpëtuar jetë. Kur të vëndoset vdekja e Shqipërisë dhe të jetë PD-ja në fuqi nuk ka nevojë,ia ka mar dorën për vrasje të të gjtha llojëve.

  Përgjigju
 • Kot nuk kam thene: 09/04/2020 16:24

  E jemi te mencem kete Bashen.Ja kalon Nard Noka dhe Flamur Noka sivllezer te magjarit

  Përgjigju
 • Lulja: 09/04/2020 15:51

  Une kam edhe nje kerkese tjeter per z Rama qe te dergoje mjeke e tu beje testet per virusin per gjithe shqiptaret qe jane neper bote ashtu si I ndihmoi luli e doktor vdekja kur ishin ne pushtet qe me parate qe dergonin emigrantet ju dukej Shqiperia Gjermani Thirri mendjes o lul se te lulezoi me lulet e pranveres qe nuk po ishijojme

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Berisha-Meta e partitë e vogla bashkë për zgjedhjet vendore, a mendoni se fitojnë përballë PS?×

Lajmi i fundit

Ylli Pata: Sa trazoi realisht doktor Alimehmeti si kadindat potencial për Bashkinë e Tiranës?

Ylli Pata: Sa trazoi realisht doktor Alimehmeti si kadindat potencial për Bashkinë e Tiranës?