Pro-rusët: 8000 të burgosur ukrainas në Donbas

Pro-rusët: 8000 të burgosur ukrainas në Donbas

Rreth 8,000 robër lufte ukrainas mbahen në republikat e vetëshpallura popullore pro-ruse të Luganskut dhe Donetsk. Kjo është raportuar nga një zyrtar pro-rus i cituar nga TASS. 

"Ka shumë të burgosur. Sigurisht, ka më shumë në territorin e Republikës Popullore të Donetskut, por edhe ne kemi mjaftueshëm dhe tani numri i përgjithshëm është rreth 8,000. Qindra shtohen çdo ditë”, tha zyrtari.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/Putin: Gati për të zhbllokuar grurin nëse hiqen sanksionet! Kuleba:Kemi nevojë për më shumë armë të rënda


E.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet