Prostitucion dhe kanabis në banesën në Tiranë, arrestohet tutori 29-vjeçar dhe 2 persona të tjerë! Shfrytëzonte vajza dhe u jepte para false

TIRANË- Një banesë në kryqytet në rrugën " Thoma Koxhaj ", në pronësi të një 29-vjeçarit Emiljano Hysenbelli ishte kthyer në një qendër ku ushtrohej aktiviteti i paligjshëm i prostitucionit.

Nga hetime rezultoi se për një periudhë prej 9 muajsh, në mënyrë të përsëritur, 29-vjeçari  krijonte kontakte me femra të ndryshme, me qëllim shfrytëzimin e tyre për prostitucion, ndërsa në këmbim iu ofronte femrave, konsumimin e lëndëve narkotike ose i paguante me kartëmonedha të dyshuara të falsifikuara, kryesisht paund. Mësohet se 29-vjeçar  ka qenë i dënuar më parë për kultivim të bimëve narkotike.

Gjatë kontrolit të banesës së tij  ndodhej Pajtim Gjata (klient), një vazjë me iniciale S. K. dhe Marsel Dashi, ky i fundit siguronte lëndë narkotike dhe kryente dërgimin e saj në banesë te klientët., të cilit iu gjet dhe iu sekuestrua, një sasi kokaine. Po ashtu u gjetën dhe sekuestruam 1300 euro dhe shuma parash, të dyshuara të përftuara nga ky aktivitet kriminal, si dhe kartëmonedha paund të dyshuara të falsifikuara. 

29-vjeçari, klienti dhe personi që bashkëpunonte me 29-vjeçarin, për shitjen e lëndëve narkotike janë arrestuar, ndërsa materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se aksioni për konfiskim është zgjidhja e duhur për ndërtimet pa leje?×

Lajmi i fundit

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Parashikimi i motit për ditën e sotme