Protestuan para Rafinerisë së naftës në Ballsh, procedohen penalisht 4 naftëtarë, policia: Bllokuan rrugën

Protestuan para Rafinerisë së naftës në Ballsh, procedohen penalisht 4 naftëtarë, policia: Bllokuan rrugën

Naftëtarët

4 naftëtarë janë proceduar penalisht nga policia e Mallakastrës për veprën penale "Organizimi dhe pjesëmarrja në grumbullime e manifestime të paligjshme" e kryer në bashkëpunim, shtetasit: S. D., 50 vjeç; Gj. S., 55 vjeç; G. D., 65 vjeç dhe A. B., 49 vjeç, banues në Mallakastër.

Sipas policisë  te ura para uzinës së përpunimit të naftës në qytetin e Ballshit u grumbulluan rreth 40 persona të cilët kanë bllokuar rrugën për në hyrje të uzinës dhe personat e sipërpërmendur janë identifikuar si persona organizator në këtij grumbullimi.

‘Mallakastër/Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Mallakastër proceduan penalisht për veprën penale "Organizimi dhe pjesëmarrja në grumbullime e manifestime të paligjshme" e kryer në bashkëpunim, shtetasit: S. D., 50 vjeç; Gj. S., 55 vjeç; G. D., 65 vjeç dhe A. B., 49 vjeç, banues në Mallakastër, pasi te ura para uzinës së përpunimit të naftës në qytetin e Ballshit u grumbulluan rreth 40 persona të cilët kanë bllokuar rrugën për në hyrje të uzinës dhe personat e sipërpërmendur janë identifikuar si persona organizator në këtij grumbullimi. Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.’- njofton policia.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Dori: 04/12/2021 17:43

    Jo Po thoni pastaj qe nuk punon policia, e shikoni arriti ti arrestoje dhe ti proçedoje penalisht naftetaret njerezit me te rrezikshem ne Shqiperi. Çfare turpi o Zot, pse shteti Tallet me keto njerez punetore dhe te ndershem dhe favorizon hajdutet. Naftetaret as pensionin nuk e marrin dot se te gjith vdesin pa arritur moshen e pensionit nga puna e veshtire qe kane.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Humbja me Italinë në Euro 2024, Sylvinho: I kënaqur me paraqitjen, por jo me rezultatin! Falenderoj tifozerinë kuqezi

Humbja me Italinë në Euro 2024, Sylvinho: I kënaqur me paraqitjen, por jo me rezultatin! Falenderoj tifozerinë kuqezi