Protestuesit rikthehen te Ministria e Brendshme, thyhen xhamat dhe objekt përreth! I vihet flaka njërës prej perdeve, policia i shpërndan me gaz lotsjellës

1607538125_Screenshot11.jpg

Një pjesë e protestuesve janë rikthyer sërish te Ministria e Brendshme, ku protestuesit kanë nisur të thyejnë çdo xham dhe objekt tjetër rreth saj. Disa prej tyre hapin një nga dritaret e ministrisë, i vihet flaka njërës prej perdeve.

Policia përdor gaz lotsjellës për të shpërndare turmën e protestuesve.


Lajmi kryesor:

Mbi 4 orë protestë te Ministria e Brendshme e Kryeministria! U vihet flaka pemëve të Krishtlindjeve, sulmohen institucionet dhe shkatërrohen zbukurimet! Disa qytetarë marshim paqësor gjatë orës policore


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vlerësimi që ju keni për punonjësit e Policisë së Shtetit është?×

Lajmi i fundit

John

Me fishekzjarrë, valle e këngë, Kroacia hap urën e re që bashkon territorin e saj