Mbi 4 orë protestë te Ministria e Brendshme e Kryeministria! U vihet flaka pemëve të Krishtlindjeve, sulmohen institucionet dhe shkatërrohen zbukurimet! Disa qytetarë marshim paqësor gjatë orës policore

TIRANË- Protesta që u thirr pas vrasjes nga ana e policisë të të riut Klodjan Rasha degjeneroi në dhunë ndaj disa institucioneve shtetërore.Si pasojë mbetën të plagosur 9 policë ku njëri prej tyre do të operohet në sy dhe rrezikon ta humbë atë, gjatë përplasjeve u lënduan edhe dy protestues. Protestuesit nuk kursyen as pemën e Krishtlindjeve të kryeminsitria të cilën e dogjën dhe më pas e rrëzuan, nuk kursyen as zbukurimet të vendosura në rrugë dhe në fund iu drejtuan qendrës ku dëmtuan dhe i vunë flakën edhe pemës së madhe në mes të kryeqytetit. Fillimisht të rinjtë goditën e sende të forta policët dhe thyen xhamat e godinës së Ministrisë së Brendshme dhe më pas rreth një ore protestuesit u spostuan te Kryeministria

Godina fillimisht ishte e rrethuar me policë të pa mbrojtur me veshjet speciale që nuk u kursyen nga protestuesit. Më pas të rinjtë sulmuan me sende të forta godinën e Kryeministrisë dhe tentuan të hynin brenda. Në këtë moment erdhën forcat e ndërhyrjes së shpejtë të cilët larguan përkohësisht protestuesit duke përdorur spraj dhe gaz lotsjellës.Pas qëndresës së policisë protestuesit ashpërsuan aksionin dhe filluan të hiqnin gurët e bulevardit të cilat iu a hodhën në trup efektivëve. Në këtë moment policia ndërhyri me gaz lotsjellës duke shpërndarë turmën e cila pas pak minutash ndryshoi shënjestër dhe iu drejtua përsëri ministrisë së brendshme.

Por më parë ndodhi dhe një tjetër incident ku protestuesit sulmuan dhunshëm dy makina policie. Ndërkohë që policia fillimisht u gjend e papërgatitur për një rikthim te ministria e brendshme që këtë radhë iu thyen xhamat nga ana e bulevardit. Policie në këtë moment ndërhyri përsëri me gaz lotsjellës duke i larguar nga ky objektiv. Në këtë moment protestuesit filluan të dëmtojnë të gjithë zbukurimet e vendosura me rastin e festave në sheshin Skënderbej duke i vënë flakën dhe pemës së Krishtlindjeve. Shënjestra e fundit e protestuesve ishte drejtoria vendore e policisë së Tiranës. Ku dhe aty pati disa përplasje ku policia përdori gaz lotsjellës ndërsa protestuesit dogjën disa kosha me plehra.  Nga bilanci i kësaj dhunë u plagosën 9 policë, 2 protestues, ndërsa një efektiv është më rëndë ku rrezikon të humbasë syrin dhe pritet t'i nënshtrohet ndërhyrjes kirurgjikale te Spitali Francez .

Në fund gjatë orës policore, disa qytetarë zgjodhën të bëjnë një marshim paqësor nga Kryeministria deri te banesa e të viktimës Klodjan Rasha.  

 

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 22:42
Nis marshimi paqësor i disa qytetarëve nga Kryeministria te banesa e Klodjan Rashës (VIDEO)

Disa qytetarë në orën 22:30 kanë nisur një marshim paqësor nga Kryeministria deri te banesa e të viktimës Klodjan Rasha. Marshimi ka nisur pikërisht gjatë orës policore gjatë të cilës u vra dhe i riu.

Ora 22:02
Pas mbylljes së protestës për vrasjen e Klodjan Rashës, bilndohen dyert e kryeministrisë

1607547776_Screenshot9.jpg

Pas qetësimit të protestës qytetare përpara Kryeministrisë për vrasjen e Klodjan Rashës disa punonjës kanë blinduar dyert e këtij institucioni.

Nga protesta, dyert e kryeministrisë u shkelmuan dhe thuajse u shkatërruan.

Ora 21:38
Simpatizantë të PD-së homazhe për Klodjan Rashën! Marshojnë në rrugët e Fierit

Protestë simbolike për vrasjen e Klodjan Rashës janë zhvilluar dhe mbrëmjen e sotme në qytetin e Fierit.

Disa qytetarë, me pankarta nëpër duar dhe me qirinj kanë marshuar në rrugët e qytetit.

Të rinjtë janë nisur në drejtim të prefekturës së qytetit. Mes tyre ka përfaqësues nga PD, Luan Baçi dhe anëtarë të FRPD-së.

Qytetaret fierake kane zgjedhur gjysmë orëshin para mbylljes së orës policore që përkon në orën 22:00 , për të kërkuar zbardhjen e ngjarjes së 25 vjeçarit i cili u vra nga një polic me pretendimin se kishte thyer orën policore dhe nuk ju bind urdhërit për të ndaluar.

Ora 20:31
VIDEO-Foto/Çfarë mbeti pas protestës për vrasjen e Klodjan Rashës

Nisi si një protestë për të kërkuar drejtësi për viktimën Klodjan Rasha, i cili u vra një ditë më parë nga një efektiv policie, por që pas elementëve dhe veprimeve simbolike, pati tensionime ku disa protestues vendosen të thyenin dhe prishnin gjithçka u dilte para. Ajo që mbeti pas largimit të protestuesve janë objekte të thyera, zbukurime të prishura dhe objekte që iu vu flaka por që u fikën në kohë.

 

Ora 20:21
Protestuesit te Drejtoria e Policisë, mbërrin autoboti me ujë

1607541627_boti.jpg

Pas zhvendosjes së protestuesve te Drejtoria e Policisë Tiranë dhe në rrugën Myslym Shyri, ka mbërritur edhe një autobot me ujë, i  cili po shuan flaket nga koshat e mbeturinave, që u ndezën pak më parë nga protestuesve.

Ora 20:08
Protestuesit zhvendosen te Drejtoria e Policisë Tiranë, djegin kazanët e plehrave (VIDEO)

Protestuesit janë zhvendosur para Drejtorisë së Policisë Tiranë, ndërkohë që i kanë vënë flakën edhe disa kazanëve të plehrave në rrugë.

Ora 20:05
Vrasja e Klodjan Rashës/ Dhjetra të rinj në Vlorë dhe Lushnje marshojnë në rrugët e qyteteve (VIDEO)

Pas Elbasanit dhe Gjirokastrës, edhe qytetarë të Vlorës dhe Lushnjes kanë dalë në rrugë në formën e protestës për vrasjen e 25-vjeçarit Klodjan Rashës.

Në Lushnje disa përfaqësues të PD-së dhe LSI-së kanë marshuar drejt Komisariatit të Policisë dhe Bashkisë së Lushnjes.

Gjithashtu ata kanë ndezur qirinj në dyert e këtyre institucioneve si dhe kanë mbajtur 1 minutë heshtje për 25-vjeçarin.

Ndërkohë dhe në Vlorë, dhjetra qytetarë me pankarta nëpër duar po marshojnë në rrugët e qytetit.

Me pankarta nëpër duar ata thërrasin për dorëheqjen e Ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj.

Ora 19:46
Pasi i vunë flakën perdes së Ministrisë së Brendshme, shkatërruan zbukurimet në shesh, protesta zhvendoset te Drejtoria e Policisë (VIDEO)

Pasi i vunë flakën perdes së Ministrisë së Brendshme, shkatërruan zbukurimet në shesh, protesta zhvendoset te Drejtoria e Policisë! Protestuesit janë shpërndarë në zona të ndryshme të kryeqytetit. 

1607538944_Screenshot14.jpg

Ora 19:45
Protestuesit zhvendosen në qendër, i vendosin flakën pemës së Krishtlindjeve

Pasi kanë "pushtuar" sheshin Skënderbej, disa protestues kanë djegur pemën e Krishtlindjes në qendër. Kjo pasi ata kanë hequr dhe kanë dëmtuar disa prej zbukurimeve të pemës.

1607547224_16075463421607542817429646d7fd944303b8a86e2c0c8a34c6.jpg

Ora 19:28
Protestuesit zhvendosen në shesh, prishin zbukurimet për festat e Vitit të Ri dhe pemën e madhe (VIDEO)

Protestuesit janë zhvendosur në shesh, ku siç shihet në pamjet që sjell Report Tv kanë prishur zbukurimet për festat e Vitit të ri. Pas pemës te Kryeministria, protestuesit kanë prishur edhe pemën në shesh. 

Ora 19:19
Protestuesit rikthehen te Ministria e Brendshme, thyhen xhamat dhe objekt përreth! I vihet flaka njërës prej perdeve, policia i shpërndan me gaz lotsjellës

1607538125_Screenshot11.jpg

Një pjesë e protestuesve janë rikthyer sërish te Ministria e Brendshme, ku protestuesit kanë nisur të thyejnë çdo xham dhe objekt tjetër rreth saj. Disa prej tyre hapin një nga dritaret e ministrisë, i vihet flaka njërës prej perdeve.

Policia përdor gaz lotsjellës për të shpërndare turmën e protestuesve.

Ora 19:12
Protestuesit sulmojnë dy makinat e Policisë të parkuara në Bulevard, i thyejnë xhamat! (VIDEO)

Disa protestues kanë qëlluar makinat e policisë duke i thyer xhamat dy prej tyre. Ato kanë qenë të parkuar në Bulevard. Policët kanë larguar me shpejtësi dy prej tyre, ndërsa një makinë tjetër është sulmuar më shumë pasi në atë momente brenda nuk kishte asnjë polic. Disa protestues kanë ndërhyrë, duke e ndalur sulmin ndaj makinave dhe kanë lejuar policin që ta largojë.

1607537694_Screenshot7.jpg

Ora 19:03
Hidhet gaz lotsjellës nga tarraca e Kryeministrisë, shpërndahet turma e protestuesve (VIDEO)

Hidhet gaz lotsjellës nga tarraca e Kryeministrisë, shpërndahet turma e protestueve

Ora 18:56
Protestuesit ulen këmbëkryq në shesh, disa vijojnë të gjuajnë me gurë ndaj policisë

1607536622_Screenshot1.jpg

Pas tensionimeve dhe përplasjeve me policinë, protestuesit në mënyrë simbolike janë ulur këmbëkryq në shesh para Kryeministrisë, ndërsa disa prej tyre vijojë të hedhin gurë dhe pllaka në që i shkulin nga Bulevardi duke gjuajtur në drejtim të Policisë.

Ora 18:53
Protestë simbolike me 3 persona në Elbasan! Të rinjtë e FRPD-së ndezin qirinj në dyert e Bashkisë Gjirokastër

Vrasja e 25-vjeçarit Klodjan Rashës ka sjellë protesta dhe në disa qytete të vendit tonë përveç Tiranës.

Në Elbasan, vetëm 3 persona dolën në protestë përpara Drejtorisë së Policisë, mes tyre një fëmijë i vogël me pankartë në duar, "Nuk dua të kem frikë nga policia".

Ndonëse pak në numër, kjo është një protestë simbolike ku këta 3 persona janë solidarizuar me qindra protestues në Tiranë.

Ato kërkojnë të ketë drejtësi dhe kërkojnë largimin e Ministrit të Brendshëm.

Ndërkohë në Gjirokastër të rinjtë e FRPD-së kanë ndezur qirinj në përkujtim të 25-vjeçarit Rasha. Qirinjtë janë ndezur në shkallët hyrëse të godinës së Bashkisë.

Pasi është mbajtur 1 minutë heshtje, të rinjtë dhe 2 gra vendase kanë apeluar për ndëshkimin e autorëve të kësaj ngjarje dhe kërkuan dorëheqjen e Ramës dhe Lleshajt.

 

Ora 18:47
I bie të fikët protestueses, u shtir si motra e Klodjan Rashës! Qytetarët i japin ndihmën e parë

1607536087_WhatsAppImage20201209at18.45.34.jpeg

I bie të fikët protestueses, e cila u hoq në protestë se ishte motra e Klodjan Rashës! Kanë qenë protestuesit ato që i kanë dhënë ndihmën e parë. Ajo u shpreh se ka ardhur nga Italia për ceremoninë mortore të vëllait të saj, teksa në një intervistë për Report Tv më pas tha se kishte marrë pjesë në protestë për të kërkuar drejtësi.

Ora 18:41
Protesta për vrasjen e Klodjan Rashës, 9 policë të lënduar

1607535947_Screenshot10.jpg

Burime për Report Tv raportojnë se deri tani janë lënduar 9 efektiv policie, 5 para Ministrisë së Brendshme dhe 4 të kryeministria. Efektivët janë plagosur në kokë dhe trup nga gurët dhe sendet që protestuesit kanë hedhur në drejtim të tyre.

Ora 18:35
Protestuesit shkulin pllakat e Bulevardit, qëllojnë në drejtim të Policisë! Efektivët i përgjigjen me spraj

1607536389_12a8c23889464976a776e94f0943e9f9.jpg

Ka agravuar protesta te Kryeministria. Protestuesit kanë shkulur pllakat e Bulevardit dhe kanë qëlluar në drejtim të policisë. Kjo është protesta e parë ky qytetarët janë kundër efektivëve të Policisë. Efektivët hedhin spraj.

Ora 18:33
Protesta te Kryeministria, policia shoqëron disa protestues

1607535629_Screenshot9.jpg

Disa protestues janë marrë nga policia, ndërsa pamjet u panë në media gjatë raportimit live të protestës.

Ora 18:32
Mbërrijnë përforëcime, FNSH largon protestuesit nga dera e kryeministrisë (VIDEO)

Mbërrijnë përforësime nga Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë, shpërndajnë protestuesit nga dera e kryeministrisë.

Ora 18:32
Protestuesit tentojnë të hyjnë në Kryeministri, shkelmojnë me dhunë derën

1607535435_Screenshot1.jpg

Protestuesit tentojnë të hyjnë më dhunë në kryeministri, tërhiqet policia. Disa qytetarë tentojnë të hapin derën e Kryeministrisë me dhunë.

Ora 18:24
Tensionohet situata te dera e Kryeministrisë/ Protestuesit çajnë kordonin e policisë, hidhen flakadanë e shashka

1607534626_Screenshot2.jpg

Është tensionuar situata te kryeministria. Përveç shashkave, janë hedhur edhe flakadanë në drejtim të kryeministrisë dhe policive.

Ora 18:17
Pasi rrëzojnë pemën e Vitit të Ri, protestuesit qëllojnë policinë me zbukurimet! Hidhen edhe shashka, sillen përforcime nga uniformat blu (VIDEO)

Pasi rrëzuan pemën e Vitit të Ri, protestuesit kanë qëlluar në drejtim të kordonit të Policisë që është vendosur në pjesën e shkallëve të Kryeministrisë. Ndërkohë, nuk kanë munguar as shashkat. Ndërkohë, mësohet se ka një shtim të forcave të Uniformave blu.

Ora 18:16
Protestuesit i vënë flakën dhe rrëzohet Pema e Krishtlindjeve para Kryeministrisë (VIDEO)

Disa të rinj pas disa tentativash për t'i vënë flakën dhe rrëzuar pemën e Krishtlindjeve para Kryeministrisë kanë arritur të rrëzojnë pemën.

Ora 18:03
Protestuesit i vendosin flakën pemës së Krishtlindjeve në Kryeministri (VIDEO)

Protestuesit i kanë vendosur flaken pemës së Krishtlindjeve , por që është shuar në kohë. Pak më herët protestuesit kanë tentuar ta rrëzojnë dhe t'i heqin zbukurimet.

1607533427_Screenshot4.jpg

Ora 18:03
Mashtroi mediat se ishte motra e Klodjan Rashës, protestuesja: Sivjet prisnim ta martonim, jo ta përcillnim për në varreza! Policia gjuan me armë në ajër, jo në kokë (VIDEO)

Në protestë ishte e pranishme edhe një vajzë, e cila u shtir në mediat se ishte e motra e Klodjan Rashës. Duke u prezantuar si Sibora Rasha ajo tha për Report Tv se sivjet prisnin që ta martonin Klodjanin dhe jo ta përcillnin për në varreza. Sibora Rasha, e cila tha se ka ardhur nga Italia, thotë se i vëllai nuk kishte asnjë problem me Policinë dhe as armë si dhe ishte djalë i mirë, prandaj familja e saj kërkon drejtësi.

“Unë isha në Itali kur kam marrë vesh në mes të natës dhe jam nisur direk nga Itali dhe kur familja nuk e dinte, e dinte se ishte arrestuar nga policia. Dua ta di për çfarë është vrarë vëllai im. Vëllai im kishte shkuar me marrë cigare. Për familjen është krim i madh, gjaku është derdhur para derës të shtëpisë. Vëllai punonte me babanë ku i dilte puna, kryesisht në ndërtim dhe po e përgatisnim për dasmë jo për ta çuar në varreza. Ne duam arsyen për çfarë është vrarë.  Duam të dimë policia do na mbrojë apo do na vrasë.  Vëllai im ka qenë i qetë dhe familjarë, por jo probleme me armë siç thotë shteti. Shteti duhet ta mbrojë popullin dhe jo ta vrasi.  Shteti gjuan me armë në ajër dhe jo në kokë apo në zemër, duam të drejtën tonë, prandaj jemi këtu” tha ajo.

Ora 17:44
Protestuesit të revoltuar tentojnë të rrëzojnë pemën e Krishtlindjes para Kryeministrisë, por tërhiqen

Disa protestues kanë tentuar të rrëzojnë pemën e Krishtlindjes e vendosur te kryeministria, të zemëruar dhe revoltuar për vrasjen e 25-vjeçarit, Klodjan Rasha.

Ata janë parë teksa kanë tentuar ta rrëzojnë pemën, por më pas janë tërhequr.

Ora 17:40
U vra nga policia/ Protestuesit shkruajnë emrin e Klodjan Rashës te 'Muri i Kujtesës'

Në “Murin e Kujtesës” ku janë të shënuar në formë simbolike me yje, efektivët e policisë të rënë në krye të detyrës, protestuesin kanë shkruar edhe emrin e Klodjan Rashës.

Protesta vijon akoma, teksa demostruesit nga Ministria e Brendshme janë zhvendosur tashmë tek Kryeministria.

Ora 17:34
Protestuesit para dyerve të Kryeministrisë, policia krijon kordon mbrojtës

Pas Ministrisë së Brendshme, protestuesit i janë drejtuar Kryeministrisë ku janë vendosur para dyerve të saj. Situata është e qetë ku ka vetëm thirrje se 'Lleshaj duhet të jap dorëheqjen' dhe 'nuk vritet i riu', ndërsa policia ka krijuar një kordon mbrojtës mes qytetareve dhe Kryeministrisë.

Ora 17:34
Qytetarët para Ministrisë së Brendshme i bashkohen atyre në Kryeministri

1607531063_Screenshot4.jpg

Qytetarët që po zhvillonin një protestë paralele në Ministrinë e Brendshme janë zhvendosur drejt protestuesve para Kryeministrisë.

Ora 17:33
Protesta për vrasjen e Klodjan Rashës/ Një grup të rinjsh përplasen me njëri- tjetrin, qëllojnë me çadra (VIDEO)

Tensione në protestën për vrasjen e Klodjan Rashës. Protestuesit janë përplasur me njëri tjetrin, ku siç shihet në pamjet që Report Tv sjell, kanë goditur njëri- tjetrin me çadër.

Ora 17:30
Protesta për vrasjen e Klodjan Rashës/ Të pranishëm dhe ish- deputetja e LSI dhe të rinjtë e LRI

1607531343_Screenshot8.jpg

Të pranishëm në protestën kundër vrasjes së Klodjan Rashës, janë edhe ish- deputetja e LSI-së, Floida Kërpaçi dhe të rinjtë të LRI-së.

Ora 17:22
Shoku i viktimës me lot në sy, policisë: Mund të ishte nipi yt që kthehet në shtëpi, kë po mbron? (VIDEO)

Shokët e viktimës Klodjan Rasha kanë qenë të pranishëm në protestë , ku njëri prej tyre me lot në sy i është drejtuar një efektivi i policie se kë po mbronte, pasi në vend të Klodjanit mund të ishte kushdo, mund të ishte edhe nipi i tij.

"Mund të ishte nipi yt që kthehet në shtëpi, kë po mbron?", shprehet shoku i viktimës.

Ora 17:21
Protesta për vrasjen e Klodjan Rashës/ Dëgjohen thirrje 'Rama ik'

1607529792_Sequence03.00311313.Still016.jpg

Në protestë përveç thirrjeve ku kërkojnë dorëheqjen e ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj, janë dëgjuar edhe thirrje "Rama ik".

Ora 17:13
Disa të rinj thyejnë xhamat e Ministrisë së Brendshme, qytetarja: Mos e bëni, ne nuk jemi të dhunshëm (VIDEO)

Disa të rinj gjatë protestës të revoltuar kanë thyer xhamat e Ministrisë së Brendshme, por menjëherë ka ndërhyrë një qytetare, e cila u ka kërkuar të vetëpërmbahen pasi janë këtu kundër dhunës dhe se ato paguhen me taksat tona.

"Mos çuni, ne nuk jemi të dhunshëm. Ata paguhen me taksat tona", tha qytetarja.

Ora 17:12
Pas rreth një ore te Ministria e Brendshme, protestuesit zhvendosen te Kryeministria

 

Pas rreth një ore te Ministria e Brendshme, protestuesit janë zhvendosur drejt kryeministrisë.

Ora 17:04
Tensione në protestë, protestuesit përplasen me policinë, thirrje në korr: Lleshaj jep dorëheqjen

Prej disa minutash vijojnë tensionet në protestën para Ministrisë së Brendshme, ku protestuesit tentojnë të hyjnë brenda ambienteve të ministrisë , por nuk lejohen nga policia, e cila është vendosur si vijë mburojë mes institucionit dhe protestuesve. Ndërkohë që vijojnë thirrjet në korr që ministri Sandër Lleshaj të jap dorëheqjen.

Ora 17:04
Detaji në protestë/ Protestuesit qëllojmë me hurma në drejtim të Ministrisë së Brendshme

1607529792_Sequence03.00311313.Still016.jpg

Nisur nga detaji që dha në intervistë xhaxhai i Klodjan Rashës, se kur doli nga shtëpia kishte 2 hurma në dorë, protestuesit ishin pajisur me hurma duke qëlluar me to në drejtim të Ministrisë së Brendshme. Megjithatë, nuk kanë munguar edhe sende të tjera si gurë apo edhe çadra.

Ora 16:58
Protesta kundër vrasjes së Klodjan Rashës/ Lëndohet një polic

1607530924_1607529858policipalgosur.jpg

Një polic është dëmtuar në kokë, pasi është goditur nga protestuesit gjatë protestës kundër vrasjes së Klodjan Rashës. Ai është larguar nga protesta nga kolegët e tyre. 

Ora 16:53
Stresi në protestë: Për ça paguhen policët për të na vrarë ne? (VIDEO)

Gjatë protestës para ambienteve të Ministrisë së Brendshme, për vrasjen e të riut Klodian Rasha në Tiranë, ka folur edhe këngëtari Stresi, i cili është shprehur mjaft i revoltuar duke adresuar një sërë akuzash ndaj ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj.

“Ku ishte arma, janë poshtërsira të policisë. Kur vjen të vret një polic tek shtëpia çfarë pret ti. Jam rritur me të. Për ça paguhen policët për të na vrarë ne! Kërkoj nga Sandër Lleshaj që të vijë këtu dhe të japë dorëheqjen. Të shkojë në shtëpi, u vra në mënyrë të padrejtë”, tha Stresi.

Ora 16:50
Tensione të protesta/ Protestuesi qëllojnë me çadër dritaret e Ministrisë, tentojnë të futen brenda! Ndërhyn Policia (VIDEO)

Protestuesit qëllojnë me çadër dritaret e Ministrisë së Brendshme, tentojnë të futen brenda! Ndërhyn Policia. 

 

Ora 16:46
'Unë jam Klodjani'/ Qytetarët djegin maskën në shenjë proteste për vrasjen e të riut nga polici

Në shenjë protestë, protestuesin djegin maskën.  

Ora 16:41
Qindra qytetarë në protestë të Ministria e Brendshme: Le të vdesin prindërit e mi nga COVID, por një i ri nuk vritet për një maskë (VIDEO)

Qindra qytetarë kanë dalë në protestë te Ministria e Brendshme, ku kërkojnë drejtësi për Klodjan Rashën. Kjo protestë nuk ka një organizator, por qytetarë të ndryshëm kanë mbajtur disa fjalime të shkurtra.

"Të ngrihemi, unë jam Klodjani! Vdekje kriminelëve, krimineli më i madh është kryeministri Edi Rama, ai është vrasës. Ndëshkim për vrasësin, ta ndëshkojmë o shqiptar", tha në qytetar.

"Le të vdesin prindërit e mi nga koronavirusi, por ama nuk vritet një fëmijë për një maskë! Trupi i madh për shtetit", tha një tjetër.

B.K./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • asl: 10/12/2020 06:00

  Direkt jo indirekt po.Lleshaj duhet te kerkonte ne radhe te pare falje publike,dhe tjetra eshte se cdo police duhet te kaloje ne interviste per te matur temperamentin se si do reagojne ne momente provokuese.Duhet nje spastrim radikal.95% e administrates shteterore off.

  Përgjigju
 • Iris: 10/12/2020 01:05

  TURP,TURP,TURP!Sot, ishte shfaqja e radhes e injorances ,barbarise,idiotesise.Gjitheky shkaterrim, per nje shkeles rendi qe me veprimet e tij ,vulosi fatin e tij.Per nje gje jemi te qarte qe parti te caktuara politike,do te jene gjithmone streha e krimineleve,abuzuesve ligjore dhe injoranteve.Vargu i Nolit qe thoshte<<Hallvaxhine e beme mbret>>,duhet pershtatur sot:<<shkelesin e ligjit e beme hero>>.Sa per /Te Stresuarin/e dy baballareve Sali,dua t'i them qe armen e flaku si c'bere ti nje here e nje kohe,ia keni mesuar hilete njeri-tjetrit,se jeni rritur bashke.Te vjen keq, qe barbaret jane mbledhur ne Tirane,shikoni qytetet e tjera,sa protesta dinjitoze bene!Keta injorante,jo ne Tirane por dhe ne Mars te shkojne injoranca u bucon nga te gjitha vrimat qe kane dhe nuk behen kurre njerez.Tani policia s'ka nevoje te arrestoje asnje se pas disa ditesh do jene o ne spital,o ne varreza.Drejtesine per Tiranen e djegur e te shkaterruar do ta vere Covidi.

  Përgjigju
 • Turpi: 09/12/2020 23:51

  Ngushellime familjes se djalit dhe polici kriminel duhet te denohet me maksimumin e ligjit. Por te dale ne krye i biri i Sali Lushes, nje ish informatori te sigurimit, nje kerme qe ka mbetur burgjeve dhe internimeve per Vjedhje para viteve 90. Nje maskara qe grabiti dyqanet e floririt ne qender me furgonin e bardhe se gjoja po protestonte per vrasjen e Azem Hajdarit. Ku i vllai Syl Lusha mbeti si qen i vrare neper shkallet e komisariatit te tropojes pasi e sulmoi me arme. Arkimedit i ka thene kush qe Sala i kapi ne flagrance motren e Arkimedit me J.Gj.? Kjo per familjen e lyrashit Arkimed. Ky narkoman qe promovon dhunen, armet dhe drogen neper videoklipe diarre paska moral te protestoje dhunshem? Arkimedet protestojne per Kaosin jo per Kauzen. Kupa eshte mbushur, shqiperia nuk mund te mbetet me peng i langaraqerve te tille qe vjedhin cdo proteste. Plumbi qe mori fatkeqin djale ne lule te moshes duhej te merrte kete llum qe ti bashkohej axhes se vet ne ferr.

  Përgjigju
 • Ismet: 09/12/2020 22:40

  Po pse more njerez po ai polic qe esht rand e ata 8 te tjere a sjan bij nanash o ju marrofte zoti vec me dhune po ai ne burg shkoi pse kerkoni gjak or pisa

  Përgjigju
 • LORA: 09/12/2020 22:04

  Molotovsat e korpusit te hajgareve dhe trustit te geshtenjave ,te yshtur nga e njejta kuzhine qe gatoi kater vrasjet ne Shkoder me 2 prill 1991.nuk mund te kuptojne disavantazhin shkaterrues per ta. Policia e Shtetit te shqiptarve e 2020-es nuk eshte ajo e 1991 ,e tradhetuara fatkeqe e rrugacit ramiz alia. Sot Policine,Rendin publik dhe Institucionet e shtetit i mbron Rilindja,publiku ne shumice te cilesuar dhe organizmat nderkombetare, qe vigjelojne ne ruajtjen e stabilitetit ne Shqiperine tone.Oret e barbarise dhe antishqiptarizmit te perbetuar jane ne destinin e fundit te tyre. Tung.

  Përgjigju
 • Tila: 09/12/2020 22:03

  E tmerrshme te mendosh qe cdo fatkeqesi qe ndodh ne kete vend, perdoret politikisht nga kjo opozite e qelbur e mbushur me halabake . Ngushellime familjes se djalit dhe shpresoj mos ta lene veten te perdoren politikisht nga te pangopurit per mort.

  Përgjigju
  • Roni: 10/12/2020 08:09

   E harrut ca beg ju me 21 janara tani beni si ... tmdershme kunder dhunes

 • Maloku: 09/12/2020 21:24

  Jam tropojan dhe jam krenar per prejardhjen time. Sinqerisht mvjen zor per kto qe po shof ktu, ca halabake, ca zhele, ca rrugace qe gjejne sebep me bo rremuje. Kto sjane malsore po jane zhula njerez qe na marrin faqen. Cpune po kane godinat me i shkatrru, apo policat qe dalin aty per 400mi leke?? Faji asht i nji personi or derra, pse duhet me sulmu ato tshkrete qe kur po keni probleme jeni tparet qe i merrni ntelefon. Nbelgjike me pas ndodh nji sherr me 3 veta, ka po tvijne 6 makina policie, kurse aty me ate turme rrugacesh i ulet koka shtetit. Asht turp per ate minister e ato drejtusa qe nxjerrin efektivet ashtu gafil. Cdo efektiv nmakine tsherbimit duhet tkete mburoje koke dhe trupi. Ca taksirati kane kto fukarej qe tgjymtohen se si don bytha drejtusve me i pajis me mjete mbrojtse, dhe bohen tabele qitje e ktyne kafshve. Personalisht per efektivet e demtum do coja nburg drejtusit qe i kane nxjerre ashtu si me pas shku nfeste jo nproteste. Familjes te djalit vrame ngushllime, po sju vjen marre qe thoni gjaku sfalet, dhe nvend qe me u distancu nga kjo rremuje shkoni e acaroni situaten. Ju sjeni malsore, se malsori ka bese ka burrni, ju jeni fundrrina. Turp tju vije ca keni bo sot aty

  Përgjigju
  • Sefer daja: 10/12/2020 07:59

   0 Loku Faji osht i nje personi thua ti! Ai person fajtor nuk eshte polici qe e qelloi po eshte minimumi ministri rendit! Ai minister puneson persona pa trajnimin e duhur,ai minister nxjerr zbuluar( pa paisjet qe duhen) policet per ball protestuesve,ai minister tregohet frikacak me krimin e trim me popullin! Prandaj nese ai do ish dorhequr mbase kjo proteste nuk do shkonte keshtu! Sa per djegjet dhe shkaterrimet ndodhin ne gjithe boten( kujto protestat e jelekverdheve ne Paris).nje peme e djegur zevendesohet brenda dites po jeta e te ndjerit nuk kthehet me! Ngushellime familjareve!

  • Pokpo: 10/12/2020 00:56

   Po kujt i plasi garri se je tropojan apo eshte si ajo vidio jam demokrat se jam tropojan.

  • Une: 09/12/2020 21:55

   Analize e paster. Jam dakort 100 %

 • Turp: 09/12/2020 21:13

  Mjer ai qe iku po kjo protesta ska lidhje fare ne kete menyre barbare.Polici shkateroj dy familje.Ngushellime te sinqerta familjes Rasha

  Përgjigju
 • Vlora: 09/12/2020 21:06

  Te vjen keq per keto vandalizma po realiteti eshte se keta Rilindasit kane mare shume fryrje.Jam biznesmen dhe nuk u flet dot me goje ta nxine duke te kerkuarleke kudo qe shkon qe ne Dogane Tatime Aku.Na lodhen

  Përgjigju
  • Doganieri VLORË: 09/12/2020 22:08

   Po ke dhënë ti kokër leku në dogan un i vë duart në zjarr, ti je një copë muti që shkruan këtu pas tastiere je një morracak pa brek në bythë , po je biznesmen i bie që stë rruhet dhe del me emër e mbiemër këtu e jo më del si zhapik, yyt të qifsha robt thua dhe jam Vlonjat ti mut

 • Flash: 09/12/2020 20:47

  Ngushellime familjes,por autori eshte pas hekurave dhe familjaret nuk duhet te lejojne te perdoren per arsye te tjera.

  Përgjigju
 • Sela: 09/12/2020 20:41

  Dolen shpellaret e Berishes me Lushen ne krye. Mjere kush ka fatin e keq te vdesi ne kete vend , se direkt merakoset Berisha , Basha , Meta e ngrejne halabaket ne proteste.Ngushellime familjareve te djalit qe padrejtsisht u vra nga nje polic budall.Me thene te drejten po me vijne dyshime per ndonje skenar te mundshem per kete rast

  Përgjigju
 • O rama: 09/12/2020 20:24

  70 malok rrugace qe nuk din shkrim e kendim i le te shkaterrojn e djegin gjith tiranen para festave turp. Merrini zvarre shkaterrojini a ka polici e shtet ky vend

  Përgjigju
 • Bruna: 09/12/2020 20:19

  Ku jeni fshehur o Edo...ku esht qeveria dhe policia se na dogjen Tiranen 100 rrugecer.A keni turp te dorzoni shtetin ne ket menyre dhe te braktisni popullin e ndershem.Ne 8 vite pushtet nuk arrite te besh shtet o Edo.

  Përgjigju
 • Donika: 09/12/2020 20:13

  Nje grup rrugecer po shkaterrojn Tiranen dhe policia ka le gjithcka ne doren e tyre.Ju dhjefdha ne shtet e ne polici.Kurr nuk e jap me voten time nje qeverie kaq indiferente qe dorzohet perball plerave dhe braktis rendin publik ne ket menyre.Po digjet Tirana dhe nuk ka nje polic qe nderhyn.Bravo ju qoft rrugecerve,u ka ardh dita te bejn ligjin.

  Përgjigju
 • Xha temja: 09/12/2020 20:09

  Tek po shikoja protesten se cme ndolli nje neveri perbrenda dhe thash nuk paskan faj qe shajne maloket, o zot cfar lloj monstrash

  Përgjigju
 • Eposi: 09/12/2020 20:00

  Paska plas sufllaqja pa limit ne kte media majtiste.Per ju ska ndodh asgje fajin e ka berisha. A justifikohet vdekja e nje 25 vjecari per parti.Zoti meshirofte ata qe per partine shajne gjakun e nje te riu.Sa per rremujen policia mos te viktimizohet por ti arrestoj kafshet.

  Përgjigju
  • I drejti: 09/12/2020 22:55

   Shpresoj shum shqiptaret mos ndikohen nga kto komentues qe pguhen nga qeveria. Jeni n t drejt t thyeni e ti beni cdo gje kti shteti kur iu ma hyp n qaf dhe kan vdek shum njerzit tuj neper rrug t evropes tu nxjer buken e gojes. Bravo shqiptar per sot dhe mos u ndikoni nga kto komente se nj njeri ka shkruar 10 komente. Sa per kte media qe i jep ngjyrim negativ edhe nj proteste qytetare te ishit diku tjeter dhe ju do iu kishin djeg zyrat.

  • Asqiriu: 09/12/2020 21:26

   Jan hajdutet e bastardet e qiveris .

 • Nerjoni: 09/12/2020 19:56

  Pavaresisht cdo proteste qe bohet, me apo pa te drejte, Lleshaj duhet te japi doreheqjen vetem per faktin qe kto fakirat police aty ne rresht tpare jane pa mjete mbrojtese dhe pa veshje ndaj shiut. Ca lesh ministri osht ky qe shkon blen pa pike turpi bmw7 kur me aq leke sa ka bo ajo tpakten ti mori nai pale doreza policave se ka fillu ftofti. Duhet tshkarkohet ene shefi organizativ ne dr.pergjithshme policise. Si mor minister kurve nxirren mish per top efektivet me dure nxhepa. Te zonte haka e ati qe hyni ndhe ene e ktyne tshkretve qe ke nxjerr aty me mbrojt institucionet pa anji mbrojtje, mos e bofsh hajrin se jane gjynof

  Përgjigju
 • Katnari: 09/12/2020 19:56

  Ne ne Shqiperi jetojme me urrejtje. Kur Berisha e shpalli me ligje qe qytetarit i kthehen tokat e grabitura nga rregjimi komunist dhe fshatarit jo. Qytetaret thane shume mire se katunar jane. Kur me vendime te njepasnjeshme degradoi spitalet, shkollat, rruget, muzeumet, vatrat e kultures, bibliotekat, ujesjellesit, rrjetin elektrik,telefonik etj. Qytetaret kenaqeshin se Tirana po zhvillohet, qetetet e tjera jane maloke ose greke. E verteta eshte se qeveria po perdor ideologjine e famshme qe Enver Hoxha e quante lufta e klasave dhe keta nuk guxojne ti vene nje emer por po e trajtojne si nje konflikt mes veriore te Shqiperise dhe pjeses tjeter. Derisa kjo te mos rrefuzohet nga populli yne, ne do te vashdojme te lutemi qe zoti te na fale djeme qe te shkojne ne kurbet, dhe kur te jene vajza te lutemi qe te gjejne nje burre rrefugjat.

  Përgjigju
  • E ke myt plako: 09/12/2020 21:04

   Katnaro e ke qa plako, fatkeqsisht ke tdrejte

 • Emigrant: 09/12/2020 19:55

  Kan zbrit barbaret po djegin qytetin

  Përgjigju
 • Qatip: 09/12/2020 19:50

  Lidhni shpellaret o shtet se kan dal nga shpella kan zbritur ne qytet

  Përgjigju
 • Trump: 09/12/2020 19:47

  Adoleshente shpellar ne aksion. Duhet reagim nga shteti.

  Përgjigju
 • vlora: 09/12/2020 19:46

  Nuk u vjen turp malokeve te PD i prishen gjithe zbukurimet harrojne qe jane bere me leket e popullit ato zbukurime.Kshu ka menduar te fitoje PD?Tuvije turp bastard.Po skan faj se nuk u kthehet policia e ta shikojn mire ata

  Përgjigju
 • holta: 09/12/2020 19:46

  Keta jane shpellaret qe duan te vine ne pushtet.

  Përgjigju
 • Andi: 09/12/2020 19:35

  A popull bageti qe nuk beheni njerez po ca shkaterroni taksat tuaja po skeni faj ju se ua beri mire enveri u mbylli malooooooke....Po jepi urdher policise ti thyeje kembet o Edi Rama...

  Përgjigju
 • korcari: 09/12/2020 19:28

  jane mbledhur gjith llumi i tiranes edhe laprames me ne krye bastardin baba dhe stres karin pse s dilint kur u vra polici o rropqira maloke.pastaj ca kishit me bredhin qe e dogjet mam thene e do e them ne shpella duhet te jetoni digjini e thyeni se ne darke vijne ju ngrejne nga gjumi edhe ankoheni legena muti

  Përgjigju
 • Tutu: 09/12/2020 19:26

  Kjo eshte fytyra e opozites .. qe nuk ka asnje lidhje me ngjarjen ne fjale....sbrjne asgje tjeter po te pakten i shtusn 5% tjeter Edi Rames...

  Përgjigju
 • qytetari: 09/12/2020 19:26

  O barbare te Lsi dhe te Pd ju doni vetem kufoma. gjak, shkaterrim. Kot e keni iku koha juaj shpellare

  Përgjigju
 • Popull: 09/12/2020 19:22

  Aty protestohet dhunshem, policia parkon makinat e policise aty afer. A ka trajnime per policine ??

  Përgjigju
 • Shkodra: 09/12/2020 19:19

  Po ca faji ka leshaj qe nje polic ben nji veprim te gabuar o ju q ropt . Polici po mos mori denimin e merituar ateher te ngrihemi gjith ne protesta

  Përgjigju
 • Protesta: 09/12/2020 19:16

  Erdhe nga Italia per te qare vellane,apo per te permbysur qeverine moj motra e te ndjerit, nuk e ka zakon shqiptari te dalin nga dera e mortit per tre dite nga varrimi, e aq me keq per tu bashkuar me rrugecerit qe vandalizojne pronen e perbashket. Kujton ti moj se dalin per vellain tend,jo jo ata kane problemet e tyre me drejtesine se per ju nuk ua ndjen shume, po shko ne shtepi e qaj vellane e pastaj ik ne Itali te punosh.

  Përgjigju
  • gay: 09/12/2020 20:08

   haha fiks leqe e nxorren tani portalet qe nuk ishte motra e tij.

  • YYY: 09/12/2020 20:02

   Sipas familjareve te te ndjerit, vajza nuk eshte motra e viktimes dhe nuk njihet prej tyre. Thuhet eshte nga Saranda dhe me crregullime mendore.

 • Une: 09/12/2020 19:15

  Ne fakt Lleshaj duhet te iki sepse nuk ka bythe te mbroje policat e vet as para 100 alabakeve qe djegin pemen e krishtelindjeve. Protesta te tilla me barbona i sheh cdo fundjave ne Evrope dhe policia ju fut shkopin nga bytha. Tani Lleshaj tu kerkoj ndjese edhe babit te Stresit dhe mundesisht te arrestoje policat qe hodhen gazin. Shtet kot.

  Përgjigju
 • ela: 09/12/2020 19:13

  O goc shko e qa vellain ,cme del ne miting budallaqe goc paske ardh per malokrin jo per vaki.idiote maloke

  Përgjigju
 • WTF: 09/12/2020 19:09

  Shpellare, pabuksa, kokecepsha edhe 100 vjet ne Tirone nuk beheni njerez ju.

  Përgjigju
 • Cecua me bicak: 09/12/2020 19:07

  Cdo gje qe prek me dore PD kthehet ne m*t. Edhe nje kauze te drejt arijne ta bejne qesharake dhe ta kthejn ne dhune

  Përgjigju
 • Niku: 09/12/2020 18:57

  Me arme pa leje stresi beri 3 muaj burg ,nje njeri i thjesht minimumi bene 3 vjet,.stresi duhet kalbur brenda

  Përgjigju
 • Seldi: 09/12/2020 18:56

  Skandal,te thyhen godinat e qeverise dhe te lihet shteti ne doren e 100 rrugecerve.Policet e gjore ne meshir te fatit nen bresherin e gureve dhe kapsollave.

  Përgjigju
 • Leda: 09/12/2020 18:43

  Nje qeveri e qelbur qe lejon rrugecerit te sulmojn policet e gjore duke i len te vetem perball plerave.Nje grup plerash po bejn ligjin dhe po dhunojn kryeministrine.Ku eshte shteti?I mbyten policet e gjore.

  Përgjigju
 • Fol pra: 09/12/2020 18:42

  Shtet leshi. I lini keto kafshe te shkaterrojne cu del perpara per tu dukur tolerant... O zot ne dore te kujt jemi.

  Përgjigju
 • Polici: 09/12/2020 18:39

  Gjynah per jeten e te riut, po pse nxitoheni e dilni te beni vandalizen pa u zbardhur e verteta e vrasjes? Apo po u futet plumbi ne byth mones e metes nga Spak-u, dhe po ndersejne kafshet e egra te pyllit, mos shpresoni kot se asgje nuk beni dot, hajdutet dhe kriminelet ushtare dhe komandante ne burg ose arrati e kane vendin.

  Përgjigju
 • edi: 09/12/2020 18:38

  O Sufi vrasesit i mbrojti Rama bashke me Salen e Lulin dhe perveç kesaj e beri dhe kryetar bashkie dhe nuk beri asnje denoncim per PD -enpor u mjaftua me ca leke qe i dha familjareve te viktimave ndersa ju merruni akoma me Salen.

  Përgjigju
 • TTT: 09/12/2020 18:37

  Çeçena muti, keni 30 vjet qe vetem digjni, o rrace e shkerdhyer shpellaresh

  Përgjigju
 • Titi: 09/12/2020 18:36

  Stresi ka mbledhur gjithe llumin e pd ,duan vetem tym e flake ,e ka porosi nga baba

  Përgjigju
 • Olsi: 09/12/2020 18:24

  Po si lejoni te thyhen xhamat e ministrise se brendshme dhe te digjet pema ne der te kryeministrise o shtet koti.Po ku ka shtet ne bote qe lejon gjera te tilla.Jeni kalbur nga koka te kembet,nuk mbroni dot as insitucionet e shtetit e jo me njerzit e thjesht

  Përgjigju
 • 007: 09/12/2020 18:17

  Po me bredhin c'patën ! Lum ne, për këtë RINI që do na çojë drejt Europës.

  Përgjigju
 • s.b.: 09/12/2020 18:16

  Do dilte per pakete ne oren 1 te nates dhe prinderit nuk i thane te qendronte ne shtepi. Nejse, ngushellime. Perjgegjesia e policit eshte personale. Eshte si te dali një vajze ku*ve nga nje pallat, dhe gjithe pallati te quhet pallat ku**ash.

  Përgjigju
 • Une: 09/12/2020 18:15

  perfundimisht qenka gjenetike me keta barbaret. Dogjen pemen e vitit te ri. Nuk behen njerez cfare te thuash me.

  Përgjigju
 • Tiku: 09/12/2020 18:11

  E kthyen ne politike protesten kta me stres hashashin fundi botes. Po ai polic u arrestua cfar kerkojn tjeter kta te bejn stresin minister te brendshem?

  Përgjigju
 • Diku: 09/12/2020 18:11

  Nje budalla hedh nje gur ne lum e nje tuf budallenjsh i shkojn pas. Thirrje familjes po deshen drejtesi per djalin e tyre te bejn thirrje shpellarve te ndalojn dhunen prona esht e te gjithve

  Përgjigju
 • BRSS: 09/12/2020 17:51

  KAN DAL SHOKET E TE NDJERIT PER TE RREZUAR QEVERIN DALIN NATEN PER TE VJEDHUR SE NJE NJERI NORMAL NUK DEL NE OREN DY TE NATES VETEM PER RASTE URGJENCE DHE JO PER KAFE E CIGARE KETA LAROT SI PUNA E STRESIT DAJLIT TE KURVES KETYRE DO QIR ROBTE BASHKE ME KETA DHE LULIT QE I KA NXJER

  Përgjigju
 • Une: 09/12/2020 17:43

  Paska qene shok me stresin... Me nje fjale pjese e llumit. Te lumte dora o polic! LLumi I shqupit po bejne teater para llumit te medias.

  Përgjigju
  • Reaim: 09/12/2020 19:54

   Kur ta ndjesh plumbin tek ai qe te dhemb me shume kujtohe mire doren e policit.Ktheje edhe nga vetja problemin,polici gaboj dhe i mori jeten nje te riu qe cdogje te bente ta arrestonte dhe jo ta vriste.Qenke lloji i komunisteve qe per partine jep cte kesh gjini femre ne shpi.Fare e keqe.tqr.

  • Ti: 09/12/2020 19:34

   O robsh ku e gjete ti kete shoqeri te Klodit me Stresin? Po pse ore edhe i vdekur duhet ti perzgjedhe ai se kush merr pjese ne proteste. Ste vjen turp.i pafytyre

 • FATMIRI: 09/12/2020 17:42

  KUR VRITET NJE PUNONJESIT POLICIE PSE NUK DALIN NE PROTESTE KETA LAROT E PD DUAN TE SHFYTEZOJN NGJARJEN PER MOTIVE POLITIKE POR QEVERISE DHE POLICISE DO TU RRUANI TRAPIN O ZAGAR

  Përgjigju
 • Popull: 09/12/2020 17:38

  Ketyre te PD i ka ngel ora ne 1990. Kujtojne se mqs eshte dhjetor , ftohte dhe shi si ne 1990 dhe me nje proteste te shfrytezuar banalisht do te ndezin popullin per revolucion. Populli i ka syte ne balle dhe mendjen ne vend dhe e dallon mire se kjo eshte nje proteste per interesa te uleta politike qe nuk cojne askund

  Përgjigju
 • Nick: 09/12/2020 17:28

  Po i politizut mor shkerdhata kto vrasje ajo shkerdhate polici kurr ska me ndryshu prandaj ajo rini e pafajshme qe ka dale me protestu per ate djale te pafajshem te distancohet njehere e pergjithmone nga politika ndryshe kurr sdo ndryshoni asgje!!!!

  Përgjigju
 • lin: 09/12/2020 17:26

  Familjes se ndjerit , shume ngushellime!Por sa keq qe ca politikane , turren si korbat per te krijyar destabilizim...

  Përgjigju
 • Jim: 09/12/2020 17:24

  Le te jape doreheqjen Ai Lleshaj se nuk ka njerez te pazevendesueshem

  Përgjigju
 • Shoku: 09/12/2020 17:23

  Cjane keta kokepalare qe bejne zhurme kot pa lidhje, ku eshte katandisur PD me Stresin ne krye, po pse e politizoni ore ordinere sahan lepires e ushtare te Berishes, ca lidhje ka vrasja me politiken, polici eshte i arrestuar dhe do gjykohet si pas ligjeve ne fuqi po ka faj.Basha shkon per ngushellim ne familje si krokodil pa pike morali e karakteri, po cpune ka lideri i opozites te shkoje e te perfitoj nga kjo fatkeqesi, turp familjes qe e futi brenda.

  Përgjigju
 • dulja: 09/12/2020 17:23

  bolle e ktyet ne politike pa dilni nje here ne Evrope dhe shkelini rregullate, pone Amerike a po i harrute

  Përgjigju
 • Deshperim: 09/12/2020 17:22

  Prandaj nuk mund te bashkohem me “Klodianin”! Stresat nuk perfaqsojne popull, aq me teper “Klodet”, keta jane qent e Baca Sal qe lehin nen zixhirer e hapur te Lulit Martin Dick!!!

  Përgjigju
 • Melvin: 09/12/2020 17:15

  dalloheni tgjith qe jeni per propogande ktu. 80-100 metra arma larg trupit, qelloi 2 here. ktu ka nje problem tjeter qe ju sufllaqexhinjte e ps dhe cdo njeri qe shkon pas bindjeve partiake nuk ka horizont ta shikoje. te protestoje kush te doje, ama neser mund te jete familjar i juaji qe do i ndodhe ajo fatkeqesi. uroj qe askujt me, por ky shtet nuk eshte as per pd as per ps

  Përgjigju
  • JamKushJam: 09/12/2020 18:12

   Familjaret tane e para e punes nuk dalin pas orarit. E dyta, do te ndalonin po ti kapte policia, dhe jo me vrap si ky i ndjeri!!!! E treta, familjaret tane marrin parasysh dhe familjaret e tu, qe edhe kur ulerijne apo sillen si kafshe me ta, i tolerojne. Po mos kujto per asnje moment se toleranca eshte dobesi!!!!!

 • Enveri: 09/12/2020 17:13

  Po ju jeni bijt e Shkaut,bash tanë jeni Shkina t'shitun,ka po doni me djeg Shqypninë!

  Përgjigju
 • Rilindja: 09/12/2020 17:13

  Kur bran nje protestues ne greqi i dogj vendi.sduhet kerkuar dorheqja e lleshit po ndryshim.i ligjit per perdorimin e armeve te zjarrit.ligji veproi.polici esht arrestuar per shkelke te rregullave te perdorimit te armes se zjarrit.esht normal reagimi i familjareve dhe shoqeris per bdekjen e te riut kushdonqoft ai ama ta politizosh menropsha si stresi e humbet vleren protesta juaj

  Përgjigju
 • Vani: 09/12/2020 17:13

  Ah u q**sha stresin dhe babane e tij ne b*th

  Përgjigju
 • ret: 09/12/2020 17:10

  keta jan cmendur fare, a vritet djali i ri per maske, kemi ikur fare nga fiqiri, jetojme ne cmenduri totale

  Përgjigju
 • oni: 09/12/2020 17:06

  sander bq duhet te japi me urgjence doreheqjen. eshte minimalja

  Përgjigju
  • Poni: 09/12/2020 17:25

   Minimalja eshte te japi urdher te q* ne b**** ty dhe ata si ty

 • koli: 09/12/2020 17:04

  Duhet te jete ne miting dhe krye-shpellari flamur noka,,ajka e malokerise...

  Përgjigju
 • vera: 09/12/2020 17:03

  Sander lleshit ti hash mutin ti mor shkerdhate tropoje,,,edhe e ke pak....

  Përgjigju
 • Arturo ui...: 09/12/2020 17:01

  KOKE-PALARET E PD NE LUFTE PER TE RIKTHYER SALI KRIMINELIN DHE ILIR FLORIRI METEN NE QEVERI,,, korona mu ne koke ishallah....

  Përgjigju
 • TEPELENASI: 09/12/2020 16:58

  DOLEN SHPELLARET NGA SHPELLAT,,,YTTTTT,,,RRACE E POSHTER.....MOTRAT KU TI KENE O QENER....

  Përgjigju
 • Dibrani: 09/12/2020 16:53

  Nje i cmendur ter vendin cmend. Mjer Polici i shkreti.

  Përgjigju
  • JamKushJam: 09/12/2020 18:14

   C'mend jo, po mundohet te influencoj te tjeret se ka fuqi... po nje m*t do bej si gjithmone!!!

 • Jurgen: 09/12/2020 16:48

  Militante ordinere te PD, poshte diktatura thote rrugaci i rrugacit Sali Lushaj...pikaaa!

  Përgjigju
 • PopullKoti: 09/12/2020 16:47

  Po çfare dorëheqjeje?! I vetmi Ministër që trelli kriminelët me të vërtetë. Nuk e kuptoj pse ne shqiptarët nuk çohemi kurrë në protestë kundra kriminelëve por bëhemi trima vetëm me shtetin??? Policia në USA po nuk u ndalove e i ktheve fjalën të qëllon menjëherë. Vetëm këtu jemi mësuar me polici që të përkëdhel e i kërkon leje të gjithë familjes para se me të arrestu. Keqardhje për humbjen e djalit të ri, por nuk ma merr mendja që kishte punë me polici krejt kot, se mua nuk më ka shqetësuar kush akoma, kush e di se përse??? Simvas meje të shkretit polic i mbeti në dorë se nga shkrepja ka harru me kontrollu zonën mirë e shoqnia i fshehën armën.

  Përgjigju
 • Mirditor: 09/12/2020 16:39

  Çlidhje ka ktu komunizmi? Shqiptaret jan te polituzuar bajn propagan politike edhe ne raste te tilla. Sa popull budallej

  Përgjigju
 • Adi: 09/12/2020 16:38

  Politik alabakesh mjer kush iken se pd e LSI ferkojn barkun kan per car te flasin

  Përgjigju
 • Lulushi: 09/12/2020 16:37

  Mos o jepni ze idiotesise. Kur ta japi luli po ja kerkojme dhe lleshit edhe pse polici eshte ne burg jo prapa deres saliut. Rasti eshte shume i dhimbshem po drejtesia eshte e vetmja zgjidhje

  Përgjigju
 • Sufi: 09/12/2020 16:35

  Gjet PD gjoja shkak per te luftuar ministrin Lleshaj.Pergjegjesia eshte e policit dhe jo ministrit.Ju vrate politikisht kater ceta dhe jo vetem Saliu dhe Luli nuk dhane direheqe por mbrojten dhe vrasesit.Ikni keputni qafen zagar

  Përgjigju
 • Fatmir: 09/12/2020 16:33

  Del ku stresi kokrra halabakut dhe ben pazar me ate qe iku.

  Përgjigju
 • Droni: 09/12/2020 16:32

  Shpejt ngreheni dronin te shohim sa dhjetra njerez jan ne tub dhe identifikoni te gjith pjesmarrsit qe jan militant te pd

  Përgjigju
  • Fadromi: 09/12/2020 17:00

   Kur te te vije droni te dhoma e gjumit, te kontrolloje a e ke veshur masken, do flasesh ndryshe.

 • Sondazhi i ditës:

  Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

'Dosjen ma solli burri yt', degradon debati mes Felajt dhe Bardhit në Kuvend: Mos u fut në histori të tjera se do dalësh keq

'Dosjen ma solli burri yt', degradon debati mes Felajt dhe Bardhit në Kuvend: Mos u fut në histori të tjera se do dalësh keq