Protokolli për hapjen e pishinave, drejtori i Rendit për Report Tv: Monitorim dhe sanksione të forta

Policia e Shtetit është në gadishmëri për të ndjekur respektimin e rregullave të vendosur nga Ministria e Shëndetësisë me qëllim parandalimin e përhapjes së Covid19.

Drejtori i Drejtorisë së Rendit Publik Albert Dervishaj, në një intervistë për "Report Tv", ka thënë se nuk do të ketë aspak tolerime për ata që shkelin aktin normativ.

Teksa pritet firma e fundit nga ministrja e Shëndetësisë që të futet në fuqi lejimi i hapjes së pishinave, drejtori i Drejtorisë së Rendit Publik Albert Dervishaj deklaroi se janë vendosur sanksione shumë strikte se si do të funksionojnë pishinat. Ai deklaroi se respektimi i rregullave do të mbikëqyret nga Inspektoriati i i Shëndetit, nga ISHP dhe nga Policia e Shtetit.

"Ditët e fundit nga Ministria e Shëndetësisë dhe Instituti i Shëndetit Publik, është miratuar një protokoll, i cili ka vendosur sanksione shumë strikte se si do të funksionojnë pishinat dhe ka lejuar që aktiviteti në pishina të funksionojë, por duke zbatuar me përpikmëri protokollin sanitar, i cili do të  mbikëqyret nga Inspektorati i Shëndetit, nga ISHP e mbështetur nga Policia e Shtetit dhe nga strukturat e tjera të task forcës në nivel vendor. Ky është një prioritet shumë i madh i Policisë së Shtetit dhe ne vlerësojmë se mbrojtja e jetës të qytetarëve shqiptarë prevalon mbi të gjitha aktivitetet të policisë",- deklaroi drejtori i Drejtorisë së Rendit Publik Albert Dervishaj.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • miti: 28/07/2020 15:18

    Po pishina ne Slect Hill Resort nuk eshte mbyllur asnje dite or taj. Apo pishinat e deputeteve nuk infektojne njerez?

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që opozita të dalë me një kandidat të përbashkët në zgjedhjet e ardhshme vendore?×

Lajmi i fundit

Fatos Çoçoli: Shqetësimet e ligjshme për energjinë

Fatos Çoçoli: Shqetësimet e ligjshme për energjinë