Provokon Gjuriç: Kosovarët po përgatiten për luftë, Kosova e tëra është e Serbisë

Marko Gjuriç

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka reaguar ndaj deklaratës së kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili tha se nuk do të lejojë formimin e Asociacionit në mënyrë të njëanshme nga Lista Serbe, raporton TVARTA.

Në një shkrim të publikuar në rrjetin social Twitter, Gjuriç ka thënë se autoritetet e Qeverisë së Kosovës nuk duan paqe, dhe se ata po përgatiten për luftë.

“Nga deklaratat e Ramush Haradinajt, është e qartë për të gjithë se në Prishtinë ka njerëz që nuk e duan paqen, por po përgatiten për luftë këto deklarata të Haradinajt tregojnë se kosovarët po përgatiten për luftë”, ka shkruar Gjuriç.

“Ka të drejtë Ramush Haradinajn kur thotë që nuk mund të ketë ndarje dhe shkëmbime të territoreve të Kosovës, sepse i gjithë territori i Kosovës është pjesë e Republikës së Serbisë”, ka shkruar nder të tjera Gjuriç.

 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se do të zbatohet kodi etik nga ministrat e kabinetit Rama 3?

Komento

Komente

 • Besford këlluf gjoleka: 29/03/2018 11:11

  O qeni sërb ti e provove se çfar është Kosova u bëre meit bëre shurën në brek provoje prap e të shofim sa trim je .

  Përgjigju
 • Kosovari: 29/03/2018 10:37

  E provove vet, sa eshte Kosova serbi.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Kosovë, rreth 35 përqind e popullatës së rritur janë vaksinuar me dy doza