Prrenjas/ Megaoperacioni ‘Tempulli’, arrestohet 62-vjeçari, shiste doza kanabisi në qytet

Prrenjas - Një 62-vjeçar është arrestuar në flagrancë nga policia e Prrenjasit, pasi gjatë kontrollit fizik dhe kontrollit në banesë, iu gjet lëndë narkotike kanabis e ndarë në doza, të cilat ishin gati për shitje. 

62-vjeçari i identifikuar me inicialet M.K., dyshohet se pasi ndante sasinë e kanabisit në doza, më pas i shiste në lagje të ndryshme në Prrenjas.  

“Si rezultat, shërbimet e Policisë kanë kapur në flagrancë shtetasin M. K., 62 vjeç, banues në Prrenjas, të cilit gjatë kontrollit fizik i kanë gjetur një sasi lënde të dyshuar narkotike kanabis, të ndarë në doza, gati për shitje.     

 Gjithashtu, gjatë kontrollit në banesën e këtij shtetasi, kanë gjetur një tjetër sasi lënde narkotike kanabis të ndarë në doza”- njofton policia.

Ndër të tjera, blutë bëjën me dije se pas kontrolleve në banesën e 62-vjeçarit, ka sekuestruar lëndën narkotike kanabis, një shumë parash e dyshuar që është përfituar nga veprimtaria kriminale dhe 3 celularë.

Arrestimi i 62-vjeçarit u bë në kuadër të megaoperacionit “Tempulli”.

K.M/KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Vrasja në Durrës, policia kthen 19 vjeçaren në vendngjarje, kërkohet të gjendet arma e krimit

Vrasja në Durrës, policia kthen 19 vjeçaren në vendngjarje, kërkohet të gjendet arma e krimit