Pse u eleminuan 4 kandidatët për kryetar të Partisë Demokratike: Selami, Hajdari, Pashko, Olldashi?

Kreshnik Spahiu dhe Azem Hajdari duke drekuar, një ditē para vrasjes

Sot është 12 shtator, përvjetori i vrasjes Azem Hajdarit (Kryetarit të parë të Partisë Demokratike).

Shoku, vëllai dhe miku im pati të njëjtin fat që kishin 4 kandidat për kryetar të asaj partie.

1995 - Eduard Selami kërcënohet me jetë dhe strehohet politikish në SHBA ku jetoi 15 vite.

1998- Azem Hajdari vritet në oborrin e Partisë Demokratike, pasi i ishte hequr 2 herë imuniteti dhe mandati deputetit nga partia e tij.

2006- Zv/Kryeministri Gramoz Pashko disa herë kandidat për kryetar PD vdes në aksident pasi helikopteri që e shoqëronte të plagosur përfundon në det me gjithë djalin e tij 20 vjeçar.

2013- Sokol Olldashi ndrron jetë në një aksident rrugor, pikērisht dy muaj pas kandidimit pēr Kryetar të Partisë Demokratike.

Azem Azem nuk je vetëm. Rradha është e gjatë!

Tokë e Xanun.

E ka xan Lulzmi por ti se ke njohur aspak sepse ai në atë periudhë shpenzonte paratë e George Soros në Hollandë.

Ai funksionon veç me pare, madje edhe vajzën tënde ta ka nxjerr tradhtare.

Gjithsesi vajzën s’ta kan vra. E kan lën edhe ca kohë me jetu, sepse u duhet me e poshtru.

Jam me fat që kurrë në jetë nuk u bëra antar dhe nuk mora teseren e asaj partie.

Već tek ajo parti vriten, aksidentohen, asgjesohen, emigrojnë ose i poshtrojnë si në asnjë parti tjetër.

Ende komandon njeriu më besë-prerë i kombit shqiptar.

Jam me fat që kurrë su bëra pjesë e tyre!

U linda dhe do vdes KuqeZi, jo bradheblu...

I.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të ruhen koalicionet parazgjedhore siç janë në ligjin aktual?

Komento

Komente

 • Ledjon Dulellari: 13/09/2020 01:00

  Te behen copa copa dhe te digjen te gjalle

  Përgjigju
 • O tej: 12/09/2020 16:07

  Kush e ka radhen o Berish krimineli?

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Lleshaj për policët e rinj: Përmirësimi i cilësisë do sjellë parametrat që kërkon siguria e vendit