Publikohen formacionet e Tirana- Partizani, djali i Presidentit dhe Karabeci e nisin nga stoli

Publikohen formacionet e Tirana- Partizani, djali i Presidentit dhe Karabeci e nisin nga stoli

Sulmuesi i Tiranës, Ngoo

Janë publikuar formacionet e ndeshje Tirana- Partizani kur pritet dhe pak të fillojë kryesfida e javës së Superligës. Bardheblutë startojnë me Ilion Likën në portë. Në mbrojtje Kërçiku, Osmani, Vangjeli dhe Hoxhallari, në mesfushë Batha, Hasani dhe Torassa ndërsa në sulm Cobbinah dhe Cale të cilët do të mbështesin qendër sulmuesin Ngoo. Në sy bie mungesa e Karabecit dhe Albi Dokës në fushë, të cilët do të duhet ta nisin ndeshjen nga stoli. Po ashtu dhe Grent Halili, djali i Presidentit Refil Halili është ulur në stol. 

Ndërkohë nga ana tjetër Partizani starton Alban Hoxhën në portë i cili është dhe kapiten i të kuqve. Më pas në mbrojtje Trashi, Belica, Bitri dhe Mala. Në mesfushë luajnë Romero, Cordiero dhe Broja ndërsa në sulm Çinari dhe Asani që mbështein 9-shin e të kuqve, Solomon.


Lajmi kryesor:

Përgjaket derbi, disa të lënduar nga përleshja mes tifozëve! Partizani fiton ndaj Tiranës 2-1 (VIDEO)


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Dy fitore në 26 javë, skuadra e La Liga-s shkarkon trajnerin

Dy fitore në 26 javë, skuadra e La Liga-s shkarkon trajnerin