Publikoi fotografi nga ‘E bukura e Adriatikut’ në Durrës, Rama: Do të jetë një mrekulli kur të stacionohet në portin ‘i bukuri i Mesdheut’

 Publikoi fotografi nga ‘E bukura e Adriatikut’ në Durrës, Rama: Do të jetë një mrekulli kur të stacionohet në portin ‘i bukuri i Mesdheut’

Kryeministri Edi Rama ka publikuar fotografi nga “E bukura e Adriatikut”, trageti i cili ka ndaluar në Portin e Durrësit, duke paralajmëruar në këtë mënyrë sezonin turistik që po afron.

Rama na “fton” të parafytyrojmë se çfarë mrekullie do të jetë, kur pasi disa vitesh edhe porti të jetë “i bukuri i Mesdheun”.

“Ja edhe ‘E bukura e Adriatikut’ ndalon në Durrës për të lajmëruar afrimin e sezonit më të bukur e më të pastër turistik... dhe tani parafytyrojeni çfarë mrekullie do të jetë, kur pas disa vitesh edhe porti të jetë "I bukuri i Mesdheut’”, shkruan Rama.

 

 

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 11/04/2022 02:18

  C'do te thone turistet pasi te zbresin te /I bukuri i Mesdheut/ dhe te kene shetitur neper /Xhunglen e betonit/ te quajtur Durres?

  Përgjigju
 • Xhoi: 10/04/2022 13:22

  Vendet e Shqiperise po behen akoma me te bukura me investimet qe qeveria jone po ben????“E bukura e Adriatikut “ do duket nje mrekulli ne portin e Durresit????

  Përgjigju
 • Petro: 10/04/2022 13:10

  Qeveria ka bere investime ne cdo sektor te ekonomise. Dhe turizmi eshte nje nga sektoret me te rendesishem. Si ka qene durresi dikur nuk hyje dot ne det se te mbyste era e ujerave te zeza dhe cfare nuk te shihnin syte. Vitet e fundit eshte vene re nje pastrim dhe rregullim i bregdetit te durresit. Fale punes se qeverise

  Përgjigju
 • Albani: 10/04/2022 13:09

  Durresi esht nje nga perlat tona dhe me investimet qe do behen ne te do jete si dubai i ballkanit

  Përgjigju
  • Duna: 11/04/2022 17:03

   Po e ke thene ti Albani tatimeve ashtu eshte

  • Duni: 10/04/2022 15:10

   Po rrushi ashtu eshte, te befte mire sufllaqja.

 • Franko: 10/04/2022 13:08

  Porti i ri i premtuar i durresit do sjelle nje seri investimesh te reja ne ate zone te cilat do rrisin jo vetem ekonomine e qytetit , shtimin e vendeve te punes por duke nisur dhe nga ky sezon do kemi nje lum turistesh …. Reklamimi i bukuris se vendit tone do rritet me teper

  Përgjigju
 • Mikela: 10/04/2022 13:08

  Durresi vlere e madhe e Shqiperise! Cdo dite po investohet ne pika te ndryshme

  Përgjigju
 • Marko: 10/04/2022 13:06

  Sezoni turistik sa po vjen e po behet me i bukur ne shqiperi me investimet qe po kryhen edhe me perkushtimin qe po i jepni ju si qeveri turizmit

  Përgjigju
 • Arben: 10/04/2022 13:04

  Si nata me diten ndryshimi ne durres. Vertet do i japi nje impakt pozigiv ekonomise e turizmit.

  Përgjigju
 • Besmir: 10/04/2022 13:03

  Investime shume te mira jan ber vitet e fundit ne Durres gjithashtu edhe porti i ri do jete nje investim shum i mir pasi do i sjelli edhe shum turiste vendit tone

  Përgjigju
 • Albana: 10/04/2022 13:03

  Kam vene re nje rritje te numrit te turizmit ne Durres dhe kjo fale investimeve qe jane bere

  Përgjigju
 • tit: 10/04/2022 13:01

  dursi i bukur qe tani imagjinoje sa i bukur do jet mbas investimeve bravo shum bukur

  Përgjigju
  • Duna: 11/04/2022 17:04

   Do ishte me i bukur po ta kishin ruajtur pa firmat e betonit

 • Natasha lika: 10/04/2022 13:00

  Perla e mesdheut do behet durrsi me portin e ri tani do cs ankorohen shum anije si kjo

  Përgjigju
 • Andi: 10/04/2022 11:58

  Durrsi cdo dite sa po vjen e po behet me i bukur fle pekushtimit tuaj

  Përgjigju
 • redi: 10/04/2022 11:27

  durresit po i jepet vemendja e duhur edhe kjo vetem fal jush dhe fal punes qe keni bere per ta cuar durresin ne vendin qe meriton...

  Përgjigju
 • Lola Misku: 10/04/2022 11:19

  Durresi perla e Shqiperise nje destinacion qe duhet vizituar.

  Përgjigju
 • Toni: 10/04/2022 11:18

  Shume madheshtor si projekt Sa pozitivisht do ndikoj kjo ne ekonomin e vendit, se turizmi esht nje pik jyce e saj. Mezi pres ta vizitoj durrsin

  Përgjigju
 • Petrit: 10/04/2022 11:16

  Si ka qene durresj dhe si eshre bere. Investimet e bera ne kete qytet e kane ndryshuar rrenjesisht ate dhe kane permiresuar kushtet dhe turizmi sigurisht ka lulezuar vit pas viti

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Nga Kamenica në SHBA, vajza që po hulumton detektimin e hershëm të kancerit

Nga Kamenica në SHBA, vajza që po hulumton detektimin e hershëm të kancerit