Publikon pamje nga fushat piktoreske të Malësisë së Madhe, Rama: Shëmbëlltyrë frymëzuese Shqipërisë që duam

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamje nga fushat piktoreske të Malësisë së Madhe, të cilat janë shëmbëlltyrë frymëzuese e Shqipërisë që duam.

Përmes një postimi në rrjetin e tij social Facebook, Rama shkruan se falë punës së palodhur e mbështetjes së merituar financiare edhe nga qeveria shqiptare, përmes AZHBR dhe programit të ndihmës evropiane për bujqësinë, këto fusha mund të bëhen prodhuesit kryesor të bimëve medicinale në rajon.

Videon e publikuar në të cilën paraqiten qindra hektarë toke nga fushat e Malësisë së Madhe, kryeministri e ka shoqëruar edhe me këngën "It's a beautiful day" (Është një ditë e bukur) nga Michael Buble.

 

 

J.GJ./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Frika nga varianti Delta, a është momenti i vaksinimit me detyrim për kategori të caktuara të popullatës ?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

‘Urime më të mirës së botës’, Meta përshëndet fitoren e Distria Krasniqit në Tokio