Punimet për Urën e Re mbi lumin Drin, bllokohet për një javë aksi Kukës-Morinë! Si devijohet lëvizja e mjeteve

Segmenti tre kilometra i aksit Kukës-Morinë, pjesë e Rrugës së Kombit është bllokuar sot në orën 14:00. Rruga do vijojë të jetë e bllokuar për një javë bëri të ditur kompania koncesionare që po kryen punimet në Urën e Re mbi lumin Drin.

Devijimi i mjeteve bëhet te Ura Drinit të Zi – Rruga hyrëse në qytetin e Kukësit dalja për Kosovë në nyjën e Shtiqenit.

Ndërsa për lëvizjen nga Morina drejt Milot, devijimi i lëvizjes bëhet nga mbikalimi i Gostilit deri tek aeroportit dhe dalja në urën e Drinit të Zi.

Ura e re mbi Drin pritet të jetë funksionale në sezonin e ri turistik dhe përmbyll përfundimisht piken nevralgjike të Rrugës së Kombit, e cila krijonte trafik të vazhdueshëm.

SI.E./S.Ç/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?×

Lajmi i fundit

Kush është biznesmenia që i ka rrëmbyer zemrën? Amos Zaharia e zbulon për herë të parë

Kush është biznesmenia që i ka rrëmbyer zemrën? Amos Zaharia e zbulon për herë të parë