Pushimi i hetimeve për ekstradimin e Nezar Seitit, PD: Shërbim mafias, shpëtuan Etilda Gjonajn nga burgu

Pak orë pasi Prokuroria e Durrësit vendosi të mbyllë hetimin për ekstradimin e Nezar Seitit, të njohur edhe si financieri i grupit të trafikantëve të drogës Habilaj, vjen reagimi i Parisë Demokratike.

Përmes një deklarate të djathtët thonë se ky vendim i vjen në shërbim, asaj që e quajnë mafia në pushtet. Po ashtu theksohet se me këtë vendim shpëtohet nga burgu ministja e Drejtësisë Etilda Gjonaj.

Deklarate e Partisë Demokratike

Partia Demokratike e konsideron shërbim ndaj mafias në pushtet pushimin e hetimeve për ekstradimin e paligjshëm të Nazer Seitajt, duke shpëtuar nga burgu përgjegjësen kryesore - Ministren e Drejtësisë, Etilda Gjonaj. 
Pushimi i hetimit është urdhëruar pavarësisht se vetë prokurorët e çështjes kanë konstatuar shkelje flagrante të ligjit nga Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj.
Për vendimin e pushimit të hetimeve, Donika Prela, në atë kohë në krye të Prokurorisë së Durrësit, u shpërblye nga mafia në pushtet, duke u ngritur në detyrë si drejtuese e Prokurorisë së Krimeve të Rënda në kundërshtim me ligjin.
Nëse i shërben Qeverisë promovohesh. Nëse i shërben krimit të organizuar ngrihesh në detyrë dhe bën karrierë. Nëse lufton bandat dhe kriminelët shkarkohesh nga detyra. Kjo është drejtësia që po instalon në Shqipëri Edi Rama.

/b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Edhe gazetarët në 'sitën' e SPAK, krimi ka futur duart edhe në media?

Komento

Komente

 • Highlanderi: 24/08/2018 23:36

  Flasin per MAFIE mafozet.

  Përgjigju
 • D3mo: 24/08/2018 19:34

  Pse nuk u kujtuan njeher te vetme kta te PD kur u pushua ceshtja e rruges Durres Kukes per Lulzimin. Jo vetem qe nuk u kujtuan por na beni si dashnor te drejtesise po na i dhane edhe shperblim gjyqtareve te plepave

  Përgjigju
 • Fredi: 24/08/2018 18:50

  Komentues milintante dhe injorante. Nuk duhet te kete rendesi se ke votoni o te mjeret ju por te zbatohet ligji. Cdo i burgosur si ne rregjim ashtu dhe ne paraburgim ka dosjen ku gjenden dokumentet se perse i eshte privuar liria. Ju mendoni se drejtori dhe juristi i institucionit perkates nuk e kane informuar ministren? Nuk kane shpatulla ta mbajne kete barre ata. Asnje pergjegjes per kete skandal? Turp i madh dhe frike per kedo qe punon me ndershmeri ne organet ligjzbatuese dhe per popullin e thjeshte. Asnje pergjegjesi ligjore per fshehjen e urdher arrestit per Mark Frrokun, prishja e provave per Armando Prengen, djegia e provave ne laboratorin kriminalistik, mos arrestimi i Bardhok Planajn kur ishte ne makinen e Frrokut, ndalimi i funksionit te sistemit Tims kur Arben Frroku kaloi kufirin, trafikantet qe bredhin me makinen e ministrit te grendshem, skafi qe shkon ne korfuz ministri brendshem ne pronesi te nje trafikanti te denuar, Sota me 860 mije euro cash ka kaluar kufirin me makinen e ministrise se brendshme, tre drejtuesit e policise Vlore ne kerkim e plot te tjera ju duken rastesi juve? Vetingu eshte kthyer ne nje kamzhik qe disa i ndeshkon me te drejte por qe disa te tjere qe po ashtu meritojne ndeshkimin perkedhelen.

  Përgjigju
 • Besniku: 24/08/2018 18:32

  Pushimi i hetimeve dihej. Prokure e gjyqtar jane servila te pushtetit. Nje sherbim ndaj Etildes, Saimirit dhe shefit Rama do te thote nje bonus per te kaluar veting-estraden. Asgje per tu habitur

  Përgjigju
 • Jake: 24/08/2018 16:33

  Kane qekur ka filluar vettingu kta te PD- se qe per cdo vendim qe jepet dalin kunder. I ka hyre frika ne palc.

  Përgjigju
 • Gledi: 24/08/2018 16:31

  Flasin kta injorantet pd per ligjin ku te gjith mendimet keshillmore i marrin nga gjyqtaret e plepave para se te dalin ne komferenc per shtyp

  Përgjigju
 • ymeri: 24/08/2018 16:23

  E kan pushuar ceshtjen sepse ashtu thot ligji sepse tani nga vettigu sja mban njeriut te bej gabime se do i kushtonte karrieren.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

COVID-19/ Asnjë humbje jete, regjistrohen 31 raste të reja infeksioni