'Pusho në avionin e paqes...', ndërron jetë 26-vjeçari shqiptar në Itali, mesazhi prekës i shokut të tij

Foto nga ngjarja

ITALI- Një 26- vjeçar shqiptar i apasaionuar pas muzikës ka ndërrur jetë gjatë një aksidenti.

Sipas mediave italiane,  dy makina, njëra Lancia Ypsilon ku udhëtonte djali shqiptar dhe tjetra Wolkswagen, që drejtohej nga një 21- vjeçar janë përplasur kokë me kokë.

Jetmir Isufi është djali që nuk u shpëtoi dot plagëve të rënda, kurse personi tjetër ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Ai po kthehej nga puna që kishte filluar në ëndrrën e tij muzikën, për në shtëpi kur ndodhi aksidenti.

I riu ishte i apasionuar pas muzikës hip hopi.

"Më shiko nga atje vëllai im, kërce në re, unë do të shikoj në qiell dhe do të mendoj për ty, më mbro ashtu siç bëje gjithmonë kur ishim fëmijë, një copë zemër u largua përgjithmonë me ty por gjithmonë do të jetë e sigurt me ty. Pusho në avionin e paqes të dua ”, ka shkruar një nga miqtë më të afërt në rrjete sociale.

Jetmir Isufi

E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Aksidentet përgjakin rrugët, 73 ngjarje me 15 viktima në 13 ditë. A ka ardhur koha e hartimit të një strategjie nga specialistët për reduktimin e numrit të aksidenteve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Hidhen me këmbë e me duar, kërcimi epik i dy mjekeve kur shërohet pacienti i fundit me COVID