Putin ndërhyn në sistemin VAR? Plas ironia në rrjet për penalltinë e pretenduar në ndeshjen Spanjë-Rusi

Putin ndërhyn në sistemin VAR? Plas ironia në rrjet për penalltinë e pretenduar në ndeshjen Spanjë-Rusi

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin

Ish-kapitenin i Kriketit në Angli, Michael Vaughan ka ironizuar penalltinë e mohuar nga arbitri për spanjollët në ndeshjen me Rusinë, të luajtur dje për Botërorin 2018.

Spanjës i'u mohua penalltia në kohën shtesë në ndeshjen ndaj Rusisë. Arbitri vendosi që të vazhdonte lojën duke mos e marrë në konsideratë apelin e Ramos dhe Pique.

Vaughan dhe shumë përdorues të tjerë të Tëitter kanë ironizuar sikur pas gjithë vendimit të arbitrit dhe sistemit VAR ndodhej presidenti i Rusisë Vladimir Putin.

 

Ora 18:50
Putin ndërhyn në sistemin VAR? Plas ironia në rrjet për penalltinë e pretenduar në ndeshjen Spanjë-Rusi
 • /b.ha./Shqiptarja.com
  Komento

  KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

   A duhet Rama të pranojë një qeveri teknike siç pretendon Sali Berisha?  ×

  Lajmi i fundit

  Zjarret në vend/ Ministria e Mbrojtjes: Shuhen flakët në Dropull! Vazhdon operacioni pranë liqeneve të Lurës

  Zjarret në vend/ Ministria e Mbrojtjes: Shuhen flakët në Dropull! Vazhdon operacioni pranë liqeneve të Lurës