Putin: Nëse Perëndimi dëshiron të na mundë në fushën e betejës, le të përpiqen

Putin: Nëse Perëndimi dëshiron të na mundë në fushën e betejës, le të përpiqen

"Ata thonë se duan të na mposhtin në fushën e betejës, le të përpiqen. Ne kemi dëgjuar tashmë shumë herë se Perëndimi dëshiron të na luftojë deri në ukrainasin e fundit.", kështu tha presidenti rus Vladimir Putin në Duma.

"Ne ende nuk kemi filluar të bëhemi seriozë në Ukrainë, por në të njëjtën kohë nuk refuzojmë të zhvillojmë bisedime për paqe. Megjithatë, ata që refuzojnë duhet ta dinë se sa më tej të shkojmë, aq më e vështirë do të jetë për ta, për të negociuar me ne”, shtoi ai.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Sulmet ruse shkatërrojnë hangarin e mbushur me grurë në Odessa! Putin: Nuk kemi filluar ende të bëhemi seriozë


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Gërdeci dhe privatizimi i ish-kompleksit Partizani nën hetim, a besoni se SPAK do të bëjë drejtësi?×

Lajmi i fundit

3 këngëtare italiane në Vlorë, performojnë hitet e viteve ’90! Rrëfejnë emocionet e udhëtimit: U mahnitëm nga mikpritja

3 këngëtare italiane në Vlorë, performojnë hitet e viteve ’90! Rrëfejnë emocionet e udhëtimit: U mahnitëm nga mikpritja