Putin: Perëndimi përdor Ukrainën për të frenuar Rusinë

Putin: Perëndimi përdor Ukrainën për të frenuar Rusinë

1656574366_vladimirputin.JPG

Perëndimi po përdor "në mënyrë cinike" Ukrainën për të frenuar Rusinë dhe për të sabotuar dëshirën e saj për t'u zhvilluar në përputhje me vlerat tradicionale. Kështu deklaroi presidenti rus Vladimir Putin gjatë vizitës në selinë e shërbimit të huaj të inteligjencës. 

"I ashtuquajturi Perëndim kolektiv - tha presidenti - i mbështet veprimet e tij në besimin se modeli i tij i globalizmit liberal nuk ka alternativë. Dhe ky model nuk është asgjë më shumë se një version i rishikuar i neo-kolonializmit, një botë në stilin amerikan, një mënyrë për disa të zgjedhur, në të cilët të drejtat e të gjithë të tjerëve thjesht shkelen”. "Dëshmia e qartë e kësaj - shtoi Putin - është fati i shumë vendeve dhe kombeve në Lindjen e Mesme, në rajone të tjera të botës.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Biden: Samit historik, NATO është më e bashkuar! Rusët largohen nga ishulli i gjarpërinjve! Widodo i jep Putinit mesazhin e Zelenskit


G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Partia e Mitsotakis kandidon Fredi Belerin për eurodeputet, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

‘Fshesa’ në Partinë e Lirisë, Elona Guri ‘ngushëllon’ Braimllarin pas largimit dhe i përgjigjet Metës: S’i kemi tradhtuar kurrë idealet tona

‘Fshesa’ në Partinë e Lirisë, Elona Guri ‘ngushëllon’ Braimllarin pas largimit dhe i përgjigjet Metës: S’i kemi tradhtuar kurrë idealet tona